szukaj
24 Października 2016, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Bricomarché w Świeciu

Dodano: 09 czerwca 2011

W październiku pójdziemy na zakupy do nowego sklepu sieci Bricomarche. Do wyboru będzie 15 tys. artykułów budowlanych, dekoracyjnych i ogrodowych. Będzie praca dla 25 osób.

Teren po cukrowni znowu zamienia się w plac budowy. W pobliżu Tesco i Kaufland stanie trzeci supermarket oferujący jednak inny asortyment - produkty z segmentu dom i ogród wzbogaconego o artykuły dla majsterkowiczów i akcesoria motoryzacyjne.
Na placu budowy trwają prace ziemne, ale w krótkim czasie pojawią się budynki. Powstanie tu standardowy sklep sieci Bricomarché (to będzie 80 supermarket w Polsce) o powierzchni sprzedaży 1700 m kw. Personel sklepu będzie liczył dwadzieścia pięć osób. To szansa dla garstki świecian na znalezienie pracy.

Zdążą przed świętami
- Otwarcie supermarketu w Świeciu planujemy na październik 2011 roku – informuje Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów. – Jesteśmy przekonaniu o tym, że mieszkańcy Świecia i okolic docenią mocne strony nowego sklepu, czyli bogaty asortyment w atrakcyjnych cenach – dodaje.
Umiejscowienie supermarketu spod znaku Muszkieterów w naszym mieście z pewnością niekorzystnie odbije się na właścicielach małych sklepów. Czy następne punkty podzielą los działającego „od zawsze” sklepu AGD przy ul. Klasztornej, który niedawno znikł ze świeckiego krajobrazu?

Kolejne centrum handlowe?
Nowy Brico może też pokrzyżować plany sieci Polimeni, która jakiś czas temu kupiła teren pomiędzy obwodnicą a szpitalem i planuje na nim stworzyć mallstradę, czyli lokalny park handlowy, skupiający sklepy znanych marek. Na 18 tys. m kw. miałyby znaleźć się dwa duże markety: spożywczy i budowlany oraz dwanaście mniejszych sklepów. W centrum handlowym planowana jest też budowa stacji paliw i restauracji typu fast food.
KRZYSZTOF NOWICKI

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodane przez viera, w dniu 2011-06-10 00:04:30

"Działający „od zawsze” sklep AGD przy ul. Klasztornej", zniknął ze świeckiego krajobrazu za sprawą swoich właścicielek i ekspedientek jednocześnie. Tak nadąsanych i niemiłych w swoim sposobie bycia i podejścia do klientów kobiet, nie spotkałam już dawno. Klimat jak z filmów Barei - w środku ciemno jak w d... i do tego sprzedawczynie jakby siedziały tam za karę. Czas już był najwyższy, żeby ten sklep przestał istnieć.

Dodane przez do redakcji, w dniu 2011-07-09 12:31:34

Redakcjo czy mogli byście się dowiedzieć czy firma ma też w planach budowę w Świeciu Intermarche koło Bricomarche ?

Dodaj komentarz

dodaj