szukaj
27 Października 2016, Czwartek, imieniny obchodzą:

Polubić sport - znamy finalistów trzeciej edycji

Dodano: 04 stycznia 2013

W hali widowiskowo-sportowej w Świeciu odbył się dzisiaj półfinał turnieju gier i zabaw "Polubić sport". Rywalizowali uczniowie drugich klas ze szkół podstawowych z gminy Świecie.

"Polubić sport" to specjalny program Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu dla najmłodszych uczniów podstawówek. Poprzez gry i zabawy ruchowe dzieci mają połknąć bakcyla do sportu.

To już trzecia edycja programu. W tym roku ponownie rywalizują drugoklasiści. Do turnieju półfinałowego przystąpiło 12 klas z 8 szkół podstawowych z gminy Świecie. Podwójne reprezentacje wystawiły miejskie placówki. Każda drużyna składała się z 10 osób. W wyniku wcześniejszego losowania ustalono dwie grupy półfinałowe. Trzy najlepsze klasy uzyskiwały awans do wielkiego finału, który odbędzie się w środę 9 stycznia o godz. 11. Przeprowadzono sześć konkurencji.

W pierwszym półfinale najlepsza okazała się klasa II a z SP nr 5 w Świeciu, która zgromadziła 34 punkty. Oprócz niej awans do finału uzyskały reprezentacje SP Czaple - 30 pkt i SP Gruczno (II b) - 25 pkt.
Z kolei w półfinale nr 2 zwyciężyła klasa II a z SP nr 8 w Świeciu - 34 pkt. Za nią uplasowały się II c z SP nr 8 w Świeciu - 30 pkt i II b z SP nr 1 w Świeciu - 26 pkt.

Poza tym w półfinałach wystartowały także: kl. II b z SP nr 7 w Świeciu, kl. II b z SP nr 5 w Świeciu, kl. II z SP we Wiągu, kl. II b z SP nr 7 w Świeciu, kl. II c z SP nr 1 w Świeciu i kl. II z SP w Terespolu.
(roger)

Czytaj również

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

dodaj