REKLAMA

Jednym przyciskiem możesz uratować swoje życie

15:23, 01.08.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
swiecie.eu

Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób wezwać pomoc, gdy przytrafi się wam wypadek zagrażający życiu, w pobliżu nie będzie nikogo, a wy, pozbawieni sił,  nie będziecie w stanie wymówić ani słowa? Jedyną szansą na ratunek może być wtedy tzw. „Przycisk Sieci Życia”.

Gmina Świecie podpisała porozumienie z Krajowym Sztabem Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej w Łodzi, w ramach której działa z Krajowa Sieć Alarmowa. Dzięki temu posunięciu, wprowadzone będzie rozwiązanie polegające na zamontowaniu w telefonie komórkowym przycisku, który uruchamia całodobowy system alarmowy, dzięki czemu osoba potrzebująca pomocy, otrzyma ją ze strony odpowiednich służb.

- Co ma zrobić samotnie mieszkająca staruszka, która podczas upadku doznała poważnych obrażeń i nie może się ruszać, albo ktoś chory na serce, kto nagle poczuł silny ból w klatce piersiowej? Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły, by wybrać odpowiedni numer i powiedzieć, co się dzieje. Dzięki temu rozwiązaniu, osoby potrzebujące wsparcia będą mogły zabezpieczyć siebie i swoje mienie w systemie alarmowym na wypadek wystąpienia zawału serca czy sytuacji zagrożenia życia i zdrowia - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia.

Usługa „Przycisk Sieci Życia” czynna jest całą dobę i realizowana przy pomocy dyżurujących operatorów. Nadawany sygnał alarmowy umożliwia dokładną lokalizację miejsca, z którego jest wysyłany, ponieważ każdy abonent jest przypisany do konkretnego mieszkania czy domu.

- Na prośbę wiceburmistrza nasi pracownicy socjalni wytypują w ciągu miesiąca pilotażową grupę około 50 najbardziej potrzebujących osób, które skorzystają z sieci – mówi Marzena Brac, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. - Instalacją przycisku życia zajmą się fachowcy z Krajowej Sieci Alarmowej. Koszty związane z przystąpieniem do projektu pokryje OPS.

Info:swiecie.eu

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (2)

starszystarszy

0 0

wspaniały pomysł i idea z pewnością wyeliminuje beznadzieję i wesprze wartości ludzkie byleby żartownisiom się w głowach nie poprzewracało 21:12, 02.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojtek77wojtek77

0 0

25 lat temu zagranica to juz było więc teraz trafiło do Polski 22:13, 02.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017