REKLAMA

Nie dostałeś „Gazety Lokalnej” – przeczytaj w internecie

09:25, 04.08.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Na stronach gminnych napisaliśmy o uczestnikach warsztatów Artystyczne JAJA nad jeziorem Stelchno. Fot. M.Potulska

Wakacyjny numer naszego miesięcznika już rozwieziony i pewnie przeczytany. Kto jednak nie zdążył zabrać go z punktów dystrybucji, ten może skorzystać z wydania on-line. Zapraszamy.

Pewnie nie na wszystkich naszych Czytelnikach aktualny numer „Gazety Lokalnej” zrobił takie wrażenie jak na uczestnikach warsztatów Artystyczne JAJA nad jeziorem Stelchno, ale i tak warto zajrzeć. Znajdziecie go na stronie www.issuu.com/swiecie24

A oto niektóre tematy ze środka:

Oddałem krew, przeżyłem i pójdę znowu
Czy oddawanie krwi boli? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc oddać krew? Co się za to dostaje? Czy można zarobić? Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym reportażu.
Napisała do naszej redakcji pracownica z Bydgoskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  z prośbą o pomoc w promocji krwiodawstwa – szczególnie teraz, w wakacje, gdy krwi najbardziej brakuje. Postanowiliśmy pomóc.
strona 6

Nie wrzucaj foliowych worków do brązowego
W lipcu przed naszymi domami i przy blokach pojawiły się brązowe pojemniki na odpady BIO. Zastąpią worki, do których właściciele domków wrzucali skoszoną trawę i drobne gałęzie. Zobacz jakie inne nowości przyniosła zmiana przepisów.
Nowe przepisy obowiązują od lipca. W wielu miastach i gminach Polski sprawiają duży kłopot, bo oznaczają rewolucję w segregowaniu śmieci. Na szczęście nie w Świeciu.
strona 7

Rozpoczęta budowa S-5. Będą utrudnienia
Nasz odcinek drogi ekspresowej S-5, czyli Nowe Marzy – Dworzysko, posiada już wymagane pozwolenia i wykonawca rozpoczął na nim przygotowania do budowy.
Wykonawca Impresa Pizzarotti & C. S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce rozpoczął roboty 6 lipca 2017 roku. Na pierwszy rzut ruszyli geodeci oraz saperzy. Okazało się, że bardzo potrzebnie, bo w miejscowości Święte na terenie, gdzie będzie przebiegać ekspresówka znalezionych zostało kilkadziesiąt pocisków.
strona 10

-30 % -50 % -70%  UWAGA WYPRZEDAŻ
Paula Provoke Project podpowie co i jak wybrać, by nie popaść wpaść w szał zakupów i nie zrujnować portfela.
Lipiec oraz sierpień to czas gorących, letnich wyprzedaży i przecen sięgających nawet do 90 %. Świetny czas na przemyślane zakupy, by uzupełnić letnią garderobę i zaopatrzyć się w odzież i dodatki, które wykorzystamy jesienią. Warto też pamiętać o sezonowych ubraniach, które na pewno posłużą nam jeszcze niejednokrotnie.
strona 13

Park Art już oficjalnie otwarty – jak z niego korzystać?
Park Art był projektem zgłoszonym w 2015 roku do Budżetu Obywatelskiego. Dzięki skutecznej promocji, pomysł młodych ludzi wygrał w głosowaniu i miał być realizowany w roku 2016. Niestety, przez problemy z projektem, realizacja wielokrotnie była przesuwana. Ostatecznie projekt i realizację powierzono firmie z Krakowa, która specjalizuje się w budowie skateparków. Dzięki temu budowę Park Artu zakończono w połowie lipca 2017 roku.
strona 24. 

Ten i starsze numery "Gazety Lokalnej" znajdziecie na stronie www.issuu.com/swiecie24

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017