REKLAMA

Tłumy wiernych odprowadziły proboszcza Kubiaka na cmentarz

23:18, 18.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Mszą św. pogrzebową, pieszym konduktem żałobnym Al. Jana Pawła II i pochowaniem ciała ks. kanonika na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza zakończyły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe. Obszerna fotorelacja.

Wczoraj miała miejsce eksporta, czyli wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana do kościoła. Zebrani w kościele św. Józefa w Świeciu odmówili różaniec, modlili się podczas mszy i do godz. 21 trwali w modlitewnym czuwaniu.

Dziś (w środę 18.10.2017) o godz. 9 trumna z ciałem proboszcza ponownie została przywieziona do kościoła, który wybudował. O godz. 11 rozpoczęła się msza pogrzebowa, koncelebrowana przez prawie stu kapłanów, pod przewodnictwem ks. Ryszarda Kasyny, biskupa pelplinskiego. Na zakończenie mszy ksiądz biskup przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia ks. Wiesława Kubiaka. Ciekawie proboszcza z Marianek wspominał w swoim pożegnalnym przemówieniu burmistrz Tadeusz Pogoda >> przeczytaj tekst przemówienia.

Po zakończonej liturgii eucharystycznej przed kościołem uformował się kondukt żałobny, który pieszo wyruszył ulicami Krausego i Jana Pawła II do świeckiego cmentarza.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017