REKLAMA

Policjanci strzelali z kałasznikowa i broni maszynowej - WIDEO

16:30, 20.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Czy funkcjonariusze ze świeckiej komendy potrafią dobrze strzelać? Potrafią, ale i tak ciągle ćwiczą. Wczoraj doskonalili umiejętności na strzelnicy w Osiu.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy w ramach programowego strzelania. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem instruktorów strzelań policyjnych ze świeckiej komendy. Nad bezpieczeństwem podczas ćwiczeń oraz prawidłowym i celnym wykonywaniem strzałów czuwali instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego asp. szt. Jarosław Godlewski oraz asp. Michał Ligmann. Przed przystąpieniem do części praktycznej, instruktorzy omówili zasady obowiązujące na strzelnicy i podczas samego treningu.

- Szkolenie strzeleckie jest integralną częścią szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - W jego trakcie świeccy stróże prawa ćwiczą umiejętności w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni. Do treningów przystępują policjanci wszystkich pionów służbowych.

Podczas wczorajszych zajęć policjanci oprócz typowych strzelań statycznych, których głównym celem jest celność oddawanych strzałów, ćwiczyli strzelanie szybkie, dynamiczne i sytuacyjne. Trzeba pamiętać, że stawką w „rywalizacji” policjanta z przestępcą jest zdrowie czy życie, a nie medal lub dyplom.

Poza strzelaniem z broni krótkiej, funkcjonariusze mieli możliwość wykonania strzelań z „kałasznikowa” oraz broni maszynowej typu PM.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017