Zamknij

Sukces świeckich karateków na mistrzostwach

12:30, 16.05.2017 E.D
Skomentuj Nadesłane Nadesłane

Na początku maja, w Gdańsku odbyły się kolejne Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kyokushin Karate. Zawody zostały zorganizowane przez Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez Shihana Bogdana Jeremicza, który jest jednocześnie prezesem Polskiej Federacji Kysokushin Karate. Zawody rozegrano w kategorii kumite (walki). Były one  przeznaczone głównie dla osób początkujących dla których stanowiły jedną z pierwszych walk na zawodach. Świecką sekcję reprezentowało 7 osób. Opiekunem drużyny był sensei Jakub Kunkel. Wszystkie osoby stanęły na podium i zajęły następujące miejsca:

1. Magdalena Florczyk - III miejsce kumite dziewcząt -9-10 lat  w kategorii minus 33 kg,
2. Martyna Majewska - II miejsce kumite dziewcząt 10-12 lat w kategorii minus 35 kg,
3. Jan Gaca - I miejsce kumite chłopców 13-14 lat  w kategorii plus 45 kg,
4. Jakub Gzella - II miejsce kumite chłopców 15-16 lat w kategorii plus 50 kg,
5. Michał Matuła - III miejsce kumite senior w kategorii minus 80 kg,
6. Jarosław Świątek - III miejsce kumite senior + 35 lat w kategorii Open,
7. Łukasz Chareński - II miejsce kumite senior + 35 lat w kategorii Open.

Każdy, kto pragnie zgłębić aspekty sztuki karate może przyjść na zajęcia karate kyokushin, prowadzone przez Jakuba Kunkel i Adama Poćwiardowskiego. Lekcje są prowadzone w SP nr 8 w Świeciu w każdą środę i piątek. Informacje można uzyskać dzwoniąc pond numer telefonu: 724-658-875 lub 785-833-597.

Zdjęcia

1. kopiący Jarosław Świątek w walce z zawodnikiem z Toruńskiego Klubu Kyokushin Karate