Zamknij

Pojedynek wygrany w 10 sekund. Kolejne sukcesy zapaśników

12:48, 15.09.2017 Bartosz Wilczarski
Skomentuj

Pracowity weekend mają za sobą nasi zawodnicy z Klubu MLKS „WISŁA” Świecie. Ich start w Mistrzostwach Zrzeszenia LSZ – Piotrków Trybunalski był dobrą rozgrzewką przed przed Mistrzostwami Polski.

W kategorii 40 kg kobiet dosłownie bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Zalewska, która nie odbyła żadnej walki. Mimo to zdobyła 1 miejsce jako kadetka. Jej rywalka nie została dopuszczona do pojedynku. Warto wspomnieć o tym, że Klaudia walczyła z nią już wcześniej dwukrotnie kończąc pojedynki przed czasem 30 sekund.

W kategorii 60 kg kobiet dwie widowiskowe walki stoczyła Kamila Pyżewska. Pierwszy pojedynek nie trwał zbyt długo, bo 10 sekund. Zawodniczka ze Świecia położyła rywalkę na plecy i zakończyła walkę. Finał był nieco trudniejszy, ponieważ w pierwszej rundzie Kamila zdobyła 8 punktów i prowadziła 8-0. Brakowało tylko 2 punktów, żeby ponownie wygrać przed czasem. Podopieczna trenera Grzegorza Sikorskiego potrzebowała zaledwie 7 sekund do zdobycia brakujących punktów.

- Zdobyła złoto jako junior młodzieżowiec i może być z siebie bardzo zadowolona – stwierdził po walkach trener zapaśników MLKS „WISŁA” Świecie Grzegorz Sikorski.

Warto dodać, że od września Kamila jest trenerem w świeckim klubie.

W kategorii 58 kg mężczyzn 4 walki stoczył Szymon Wróbel. W pierwszym zestawieniu udało mu się dostać wolny los, co oznaczało awans do kolejnego etapu. Następnie udało mu się wygrać 3 walki i dotrzeć do finału. Niestety w ostatnim pojedynku uległ i zdobył 2 miejsce jako kadet.

- Świetne walki Szymona – ocenia Sikorski. - Trzeba pamiętać o tym że, jeszcze w maju ten chłopak ważył 50 kg. - Wyszedł na te zawody o 2 kategorie wyżej niż zwykle.

Przed młodymi zapaśnikami pracowity okres. 28-29 września odbywają się Mistrzostwa Polski w Zgierzu, natomiast 13-15 października Mistrzostwa Polski do lat 23 w Osielsku. W obu wydarzeniach uczestniczyć będzie Kamila Pyżewska.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych wygranych walk.