Porażka Kusego na otwarcie rundy rewanżowej

12:05, 01.03.2017 Maciej Rakowicz
Skomentuj Nadesłane Nadesłane

Zabrakło punktu do remisu

II ligowa drużyna OKK Otlewski Kusy Laskowice nieznacznie uległa 6:4 drużynie UKS TOP Solec Kujawski w pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi tenisa stołowego. Zawodnicy z pierwszego stołu wygrali swoje pojedynki w stosunku 3:2. Natomiast zawiódł drugi stół, gdzie gospodarze przegrali 4 z 5 pojedynków. Rakowicz przegrał ze Szczepańskim 3:2. W pierwszym secie zawodnik gospodarzy prowadził już 10: 6, jednak przegrał go 10:12. W drugim secie ponownie prowadził 6: 2, aby ostatecznie przegrać 11:9. Daniel Szczepański prowadził już 2:0. Kolejne dwa sety wygrał Rakowicz. Wydawałoby się, że kapitan zespołu znalazł sposób, aby pokonać przeciwnika, jednak Szczepański od początku piątego seta narzucił swój styl gry i wygrał 11:4. Debel Rakowicz/Rybak przegrał swój pojedynek 3:2 prowadząc już 2:0. W następnych pojedynkach Rakowicz i Rybak nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego zawodnika gości Filipa Strychalskiego. Jedyny punkt na drugim stole zdobył Jakub Otto, który pewnie pokonał Daniela Szczepańskiego 3:2. Kusy będzie musiał szukać ważnych punktów w pozostałych meczach. Już 12 marca na wyjeździe rozegrają zaległy mecz z  Ebrogym Gniew. Będzie to mecz z „tych za 4 pkt”, gdyż obie drużyny mają tą samą ilość punktów. Tydzień później na wyjeździe zmierzą się LUKS FORTUS Straszyn. Liga jest nieprzewidywalna i nie ma wyraźnego faworyta w grupie B II ligi. Każdy z każdym może wygrać, a „spadkowicz” a spadkowicza z ligi poznamy prawdopodobnie po ostatniej kolejce.

III liga

KUSY II Laskowice  - Krajna Sępólno Krajeńskie 6:8

Nasi młodsi koledzy rozegrali bardzo dobry mecz z wyżej notowaną drużyną z Krajny Sępólno. Goście nie spodziewali się tak silnego oporu ze strony młodych zawodników Kusego. W meczu punktowała cała drużyna, a losy meczu toczyły się do ostatniej kolejki.

III WTK ŻAKÓW w Laskowicach

W turnieju wystartowało 10 żaczek i 5 żaków KUSEGO. Najlepiej wypadły: Lilianna Rujner zajmując VIII miejsce i Weronika Pilarska 9-12. W niedzielę 5.03.2017r w Laskowicach odbędzie się III WTK Kadetów.