REKLAMA

62 kolizje drogowe i jeden wypadek. Policja podsumowała ferie

13:41, 14.02.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Przez cały okres zimowej sielanki świeccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających w czasie ferii. Funkcjonariusze skontrolowali  ponad 1,5 tysiąca uczestników ruchu drogowego, ujawnili blisko 920 wykroczeń i trzech kierowców po spożyciu alkoholu. W tym czasie dzielnicowi spotykali się z dziećmi na zorganizowanych formach zimowego wypoczynku.

Świeccy policjanci zakończyli trwające od 27 stycznia działania "Bezpieczne Ferie 2017". Podczas nich funkcjonariusze wspierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, Inspekcję Transportu Drogowego oraz Straż Leśną skontrolowali 1421 samochodów oraz wylegitymowali 69 pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi restrykcyjnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa. Ujawnili blisko 920 wykroczeń, z których 834 zakończono mandatem karnym. Aż 534 kierujących ukarano za przekroczenie dozwolonej prędkości, 55 za niestosowanie pasów bezpieczeństwa lub fotelików do przewożenia dzieci. Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali 84 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów oraz udaremnili dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom.

Na drogach powiatu świeckiego doszło do 62 kolizji drogowych oraz jednego wypadku, w którym ranne zostały 2 osoby.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę 7 autobusów, którymi dzieci miały wyjeżdżać na wypoczynek. Autobusy zostały uprzednio zgłoszone do kontroli przez rodziców lub organizatorów wycieczek.

Podczas dwutygodniowej przerwy w nauce dla naszego województwa, świeccy policjanci jak co roku czuwali nad bezpiecznym wypoczynkiem najmłodszych. Jeszcze przed feriami w szkołach prowadzono spotkania profilaktyczne na temat zagrożeń podczas wypoczynku. Po rozpoczęciu zimowej przerwy szkolnej, mundurowi prowadzili pogadanki w czasie kolonii, na których uczniowie spędzali czas wolny. Radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie oraz podkreślali, jak ważną rolę podczas poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

(E.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017