Zamknij

Fenomen niskich manekinów

12:47, 29.08.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

W ostatnich latach cechy sklepowych manekinów uległy znacznym zmianom. Pojawiły się manekiny XXL prezentujące odzież dla osób otyłych, różnorodne manekiny dziecięce sportowe, a nawet o kształcie sylwetki kobiety w ciąży. Zróżnicowanie manekinów ma na celu prezentację odzieży na osobach o zbliżonej sylwetce do grupy docelowych klientów. Wśród licznych możliwości ciężko jednak odnaleźć niskie postacie. Oprócz sylwetek dzieci mają one więcej niż 170 cm wzrostu. To nie jest średnia w naszym społeczeństwie, więc skąd takie pominięcie niskich ludzi?

Zasadniczym powodem, dlaczego manekiny są wysokie, jest zasięg wystawy. Wysokie postacie, tak samo jak bilbordy na podwyższeniu, są znacznie lepiej widoczne nawet ze znacznych odległości. Korzystając z takiej zależności właściciele sklepów odzieżowych zwiększają widoczność swojego sklepu kupując wysokie manekiny. Za tę samą cenę niższa postać miałaby mniejsze znaczenie marketingowe, dlatego jest to nieopłacalne. Każda firma wystawiająca manekiny w standardowych rozmiarach ma argumenty do obrony przed zwolennikami naturalnych rozmiarów plastikowych modeli.

Nie bez powodu wysokie są także modelki pracujące dla światowej klasy projektantów. Według aktualnego kanonu mody doceniane są wysokie kobiety i mężczyźni, ponieważ z założenia wyglądają oni zgrabniej. Manekiny, jako plastikowe odpowiedniki, zachowują te same proporcje, dlatego zazwyczaj mają powyżej metr osiemdziesiąt. Na wysokim manekinie niewielkie jest ryzyko kiepskiej prezencji ubrań. Długie sukienki zalotnie odsłaniają im kostki, a krótkie szorty jeszcze bardziej wydłużają nogi, dlaczego przy naprawdę licznych zestawach, jakie będzie musiał nosić manekin jego wysokość gra kluczową rolę. Takie podejście do sprawy niskich manekinów może się spotkać z dezaprobatą. Tak jak osoby grubsze lub o atletycznej sylwetce, tak samo niscy ludzie chcieliby widzieć, jak najnowsze ubrania mogłyby leżeć na ich sylwetce przed poświęceniem swojego czasu na ich przymierzalnia.

Poszukujesz manekinów dziecięcych? Sprawdź my-mannequins.pl.

Według zwolenników manekinów przypominających przeciętnych ludzi, brak niskich manekinów jest poniżający dla osób o niewielkim wzroście. Do ich odzewu mogłyby przyłączyć się także osoby odpowiedzialne za ubieranie manekinów. Na wystawach wysokie i szczupłe postacie mają swoją zasadniczą wadę, a mianowicie słabą równowagę. Chude nogi i dodatkowe wygięcie ciała w którąś stronę powodują, że manekin zachowuje się jak wysoka wieża z klocków. Osoba odpowiedzialna za jego przebieranie i ustawianie we właściwej pozie ma bardzo trudne zadanie. Może więc lepiej by było gdyby manekiny były nieco niższe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Wysoka181Wysoka181

0 0

A ja czuje się dyskryminowana, jaka osoba wysoka i szczupla rozm. 34/36 Nie mogę kupic dla siebie ubrań. Wszystkie ibrania o niskich rozmiarach są krótkie ! Czyżby sklepy myślały ze im większy =grubas ? Dla mnie osobiście to olbrzymi problem. Nie cierpię robić zakupow. Nic na mnie nie leży i nie pasuje. Chodzę 2 razy w roku na zakupy i zawsze jest to traumatyczne. 21:19, 07.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%