Zamknij

Papa bitumiczna jako izolacja fundamentowa ? zalety rozwiązania

12:30, 19.10.2017 Materiał partnera
Skomentuj

Papa bitumiczna stosowana jest w izolacji fundamentów od bardzo wielu lat,  stanowią one jednak jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów izolacyjnych w ogólnie pojętym budownictwie.

 Z ich pomocą nie tylko uszczelnimy fundament, ale zadbamy też o dobry stan podłóg, tarasów, balkonów, piwnic i dachów. Najbardziej nowoczesne produkty z tej kategorii są modyfikowane polimerami, dzięki czemu ich skuteczność plasuje się na bardzo wysokim poziomie.

Spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów hydroizolujących fundamenty papy modyfikowane pozostają najskuteczniejsze. W większości przypadków są to artykuły termozgrzewalne, zaś w swojej najnowszej odsłonie przybierają postać samoprzylepnych membran za którymi przemawia przede wszystkim łatwość ich stosowania.

Dlaczego warto wybrać papy bitumiczne?

Ich budowa jest bardzo prosta. Każda papa składa się z wkładki nazywanej też osnową, na której oparty pozostaje bitum w postaci modyfikowanej bądź niemodyfikowanej. Osnowy zazwyczaj są wytwarzane z tkaniny poliestrowej (w najbardziej zaawansowanych modelach), zdarza się jednak, że spotykamy papy o wkładce z welonu szklanego lub tektury. Tkanina szklana cechuje się małą rozciągliwością w przeciwieństwie do poliestru, który jest dużo bardziej elastyczny. Istnieje też wersja papy łącząca te dwie zalety, oparta na włókninie poliestrowo-szklanej.

Warto zaznaczyć, iż w przypadku tradycyjnych klejonych lepikiem pap asfaltowych odpowiednie zabezpieczenie fundamentów wiąże się z położeniem co najmniej trzech warstw materiału, które zostaną dodatkowo zabezpieczone ścianą dociskową.

Jednakże prawdziwie skuteczny materiał stanowią dopiero papy modyfikowane, często nazywane też polimerowymi (od domieszki polimerów w masie asfaltowej). Na ogół są produkowane na osnowie z poliestru lub tkaniny szklanej a masa bitumiczna zawiera mieszaninę elastomerów SBS bądź też plastomerów APP. Te nadają papie stabilnej formy, zwiększają jej przyczepność do podłoża a także podnoszą jej elastyczność, nawet jeśli chodzi o bardzo niskie temperatury. Z tego względu idealnie nadają się na izolację murów w kraju, gdzie zimy potrafią być często bardzo srogie, a letnie upały skutecznie podwyższają temperaturę murów. Zdecydowana większość produktów do poziomej i pionowej izolacji fundamentów występuje jako papy bitumiczne termozgrzewalne lub też pod postacią membran samoprzylepnych. To produkty o niesamowitej żywotności i odporności na czynniki zewnętrzne – z nimi nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych nie musisz się obawiać o swój fundament.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%