Zamknij
REKLAMA

Chcesz wyjechać latem do pracy za granicę? Zgłoś się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy

00:00, 16.01.2017 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. photogenica

Młodzi mieszkańcy powiatu świeckiego, którzy chcą wyjechać latem do pracy za granicę powinni zainteresować się ofertą Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Osoby, które znają język niemiecki na tyle, by móc się dogadać z pracodawcą, mogą liczyć na oferty pracy w rolnictwie, gastronomii, czy przemyśle.

Poza studentami, w tym roku po raz pierwszy WUP wyśle do pracy za granicę również uczniów szkół ponadgimnazjalnych (oferta nie dotyczy szkół ogólnokształcących) z tym zastrzeżeniem, że w dniu podjęcia pracy muszą oni mieć ukończone 18 lat. Młodzi włocławianie mogą liczyć na legalną pracę w ramach współpracy między systemem polskich urzędów pracy a niemiecką Arbeitsagentur.

- Poszukiwane są młode, pełnoletnie osoby, które znają język niemiecki, choćby w takim zakresie, żeby skomunikować się z pracodawcą, zrozumieć polecenia i odnaleźć się w środowisku pracy. Oferty dotyczą rolnictwa, handlu, gastronomii, pracy w sieciach fast foodów oraz w przemyśle.  Warto dodać, że złożenie dokumentów w WUP nie jest jednoznaczne z podjęciem zatrudnienia. Wnioskodawca po zapoznaniu sie z ofertą pracy niemieckiego pracodawcy sam decyduje, czy chce taką pracę podjąć, czy nie– wyjaśnia Anna Mechlewicz, kierownik Oddziału Pośrednictwa Pracy WUP w Toruniu.

Choć oferta jest atrakcyjna, bo dotyczy pracy pewnej, a co najważniejsze legalnej, jak na razie urzędnicy odnotowali bardzo małe zainteresowanie  zarobkowymi wyjazdami do Niemiec. Do 12 stycznia wniosek złożyła tylko jedna osoba. Nie odnotowano też żadnej chętnej osoby z powiatu świeckiego. To trochę dziwi pracowników WUP, ponieważ w poprzednich latach chętnych do letnich wyjazdów nie brakowało, a nawet tworzyły się swego rodzaju „komitety kolejkowe”.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy za granicą, jak najszybciej powinny załatwić wszystkie formalności. Rekrutacja chętnych potrwa tylko do 18 stycznia. Wszystkie niezbędne dokumenty i informacje można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu (ul.Szosa Chełmińska 30/32 ) lub na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu (tutaj).

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018