REKLAMA

Dziś zapisz się do bazy potencjalnych dawców szpiku

08:11, 28.09.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Bezpłatna rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy danych DKMS odbędzie się w czwartek, 28 września w godzinach 14:00-18:00 w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu (ul. Kościuszki 6a).

Dawcą może zostać osoba, która mieszka w Polsce, jest w wieku od 18 do 50 lat, posiada odpowiednią wagę, a stan jej zdrowia pozwala na bycie dawcą (sprawdź czy możesz zostać dawcą).

Materiał do badań (wymaz z jamy ustnej) pobierany będzie pałeczkami. Na miejscu będą puszki na zbiórkę darowizn, dzięki czemu chętni będą mogli wesprzeć całą akcję.

Zbiór danych osobowych prowadzonych przez Fundację DKMS Polska wpisany jest do księgi rejestrowej w GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych) pod numerem 077862. Dane dawców w postaci anonimowej (wiek, płeć, wyniki typowania antygenów HLA) są przekazywane do bazy światowej BMDW. Potencjalny dawca z Polski dostępny jest dla pacjenta z Niemiec, Australii, czy Norwegii, tak samo, jak potencjalny dawca z USA, Francji, czy też Włoch może uratować życie pacjentowi z Polski. antygenowej pomiędzy nim a dawcą poprzez bezpośrednie porównanie próbek.

Rejestracja i przebadanie jednego potencjalnego dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych to koszt 180 zł.  Rejestracja w bazie jest bezpłatna, ale dużo daje to, że choć częściowo pokryjesz koszt rejestracji i badań. Każda, nawet najmniejsza wpłata, pozwoli pozyskać więcej potencjalnych dawców.

Zobacz także:
- jakie są najczęściej zadawane pytanie na temat dawstwa szpiku,
- artykuł o znalezieniu dawcy dla Ani z Laskowic,
- drużyna szpiku w ZSP w Świeciu.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018