Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy do nowego działu z felietonami. Świecie oczami mieszkańców

11:52, 12.10.2017 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

Witamy Was w nowym dziale "Felietony". Pojawiać się tu będą teksty ludzi związanych z naszym miastem. Będą to osoby znane, choć nierzadko kontrowersyjne w swych poglądach.

Od dziś zapraszamy wszystkich do lektury świeckich felietonów. Wśród autorów pojawiać się będą nazwiska budzące szacunek, ale też kontrowersje i emocje. Większość z nich jest doskonale Wam znana, ale z pewnością niektóre stanowić mogą zaskoczenie. Karty będziemy odkrywać powoli.

Dział Felietony można znaleźć na stronie głównej portalu, pomiędzy działami Sport i Fotorelacje. Tam będą widoczne cztery najnowsze felietony. Można też na samej górze kliknąć w ikonę Felietony i zostaniemy przekierowani do działu.

Felietony na naszych łamach będą dopełnieniem obrazu miasta widzianego oczami osób, dla których Świecie nie jest tylko punktem na mapie, a ich małą Ojczyzną.

Ten dział jest otwarty dla każdego. Jeśli chcecie spróbować swych sił - przesyłajcie swoje propozycje felietonów na naszego redakcyjnego maila.

Do napisania pierwszych felietonów zaprosiliśmy kilka osób. Nie wszyscy podjęli się pisania - nie mają czasu, nie potrafią pisać, nie chcą się wychylać, albo chcą zobaczyć jak wygląda uruchomiony dział i wtedy się przyłączą. Nasi pierwsi felietoniści to:

Łukasz Zboralski - dziennikarz, II sekretarz redakcji tygodnika „Do Rzeczy”, redaktor naczelny pierwszego polskiego serwisu dziennikarskiego o bezpieczeństwie na drogach brd24.pl. Wcześniej pracował m.in. jako redaktor dzienników „Metro”, „Rzeczpospolita”. Pochodzi z Jeżewa, a dziennikarskie rzemiosło poznawał w lokalnym tygodniku „Czas Świecia”.

Justyna Pastwa - świecianka, od kilku lat mieszka i pracuje w Gdyni, gdzie prowadzi swoją kancelarię adwokacką, społecznik, optymista.

Wojciech Wilkowski - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkołach Katolickich w Świeciu. Interesuje go także ekonomia, polityka, filozofia, jazda konna (dzięki temu utrzymuje się w siodle podczas Orszaku Trzech Króli), grywa w szachy. Członek Unii Polityki Realnej, Klubu Zachowawczo-Monarchistyczneg i Stowarzyszenia „Razem dla Świecia”.

Tomasz Szamocki - prawnik, strażak – ochotnik, członek Kujawsko-Pomorskich Łowców Burz, prezes PCK w Świeciu, radny Rady Miejskiej w Świeciu (PiS).

Wkrótce opublikujemy następne felietony, m.in. Sławomira Jóźwiaka i Roberta Bociana.

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (4)

ŻanettaŻanetta

4 0

Czy wrócą doświadczeni felietoniści Michał Lewandowski Ariel Stawski i Pan Złotówka? Ostatni to pseudonim, którego rozszyfrowanie Redakcją obiecała ze 4 lata. 00:03, 13.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Krzysztof NowickiKrzysztof Nowicki

0 0

Tak, zaprosimy wymienionych felietonistów. Mam nadzieję, że przyłączą się. 16:10, 16.10.2017


AnkaAnka

0 0

Pytania do redakcji?
Jak grochem o ... - pusty dźwięk, zero rezonansu. Czy to portal społecznościowy czy reklamowy? Sama nie wiem co o tym myśleć? Przecież redaktor wydaje się postacią etyczną - zrezygnował z reklamowania lichwiarzy, cóż, wygląda jakby ignorował też czytelników ; 21:34, 15.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

1 0

Michała Lewandowskiego już zapraszaliśmy, do Ariela i Pana Złotówki - wystosujemy, przedstawiając ową zachętę Czytelniczki. 16:08, 16.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018