Zamknij
REKLAMA

Chcieli wyłudzić kredyt - wpadli na gorącym uczynku

09:06, 05.11.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ze świeckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić z banku kredyt. 

Do zatrzymania doszło w ubiegły czwartek (26.10.17) w Świeciu. Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku od 35 do 63 lat, którzy w jednym z miejscowych sklepów ze sprzętem elektronicznym chcieli kupić na raty laptopa, usiłując doprowadzić jeden z banków do udzielenia kredytu na kwotę ponad 5500 zł.
Jak ustalili mundurowi, 63-letni mężczyzna chciał wyłudzić kredyt, podając fałszywe dane, co do swojego zatrudnienia. Jednak czujność pracownika sklepu, który podczas czynności weryfikacyjnych zorientował się, że klient posługuje się nieprawdziwym zaświadczeniem, pozwoliła policjantom zatrzymać oszusta na gorącym uczynku. W chwilę po tym w ręce mundurowych wpadli też jego wspólnicy: 35-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego i 51-letni mieszkaniec Grudziądza.

Następnego dnia oszuści usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Teraz za ten czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne oszustwa – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP w Świeciu. - Czynności w tej sprawie trwają. Prokurator zastosował wobec oszustów środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018