Zamknij
REKLAMA

Kociaki potrzebują domu, potrzebują dobrych ludzi, pomocy

06:59, 09.11.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Kolumb ma ok 8 tyg. W domu tymczasowym u pani Kariny czeka na adopcję

Już dziewięć kotów ma na stanie Schronisko w Sulnówku. To duży problem, bo placówka nie ma pomieszczeń dla kotów, więc mieszkają w domach wolontariuszy. Ale już i tam brakuje miejsca.

W schronisku dla zwierząt w Sulnówku jest 15 kojców dla psów. Obecnie mieszka w nich 12 psiaków. Coraz niższe temperatury sprawiają, że bezdomne koty szukają schronienia w pobliżu mieszkań ludzkich. Tak trafiają do schroniska. Ale tam nie ma kociarni. Koty, po wizycie u weterynarza trafiają do domów tymczasowych, najczęściej do wolontariuszy. Jednak te możliwości lokalowe już się wyczerpały, dlatego schronisko szuka osób, które wezmą (zaadoptują) koty do siebie lub osób, które przygarną kotka do tzw. domu tymczasowego – do momentu znalezienia dla niego stałego domu.

- Pod opieką wolontariuszy w ich domach prywatnych jest już siedem kotów – informuje wolontariuszka Roksana Wiśniewska-Rybus. – Gdyby nie to kociaki siedziałyby w klatkach zamknięte w garażu – dodaje.

Dlatego poszukiwane są kolejne domy tymczasowe. Schronisko zapewnia karmę i stałą opiekę lekarską. Zainteresowani stworzeniem domu tymczasowego proszeni są o kontakt z wolontariuszką Roksaną pod nr. tel.: 502 280 826. 

Fotografie i opisy wszystkich zwierząt znajdujących się pod opieką schroniska można zobaczyć na facebookowym profilu Schronisko dla Zwierząt w Świeciu

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

Karolina ostolskaKarolina ostolska

0 0

Czy ten kotek jest aktualny proszę się oddawać ile ma juz te malenstwo 00:52, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone