Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na wsparcie kształcenia zawodowego

12:12, 03.12.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. fotolia

Samorząd województwa rozdzielił pieniądze na wsparcie kształcenia zawodowego. Wysokie oceny i ponad 1 mln 753 zł wsparcia trafi do powiatu świeckiego, który będzie realizował projekt wart ponad 2 mln zł.

Zadanie pn. "Wykształcony profesjonalista" ma na celu zwiększenie szansy na zatrudnienie uczniów szkół zawodowych Powiatu Świeckiego poprzez podniesienie efektywności kształcenia zawodowego. W projekcie zaplanowano działania dotyczące doposażenia pracowni i warsztatów szkolnych, a także szkolenia i kursy dla nauczycieli dotyczące np. programowania obrabiarek CNC. Projekt przewiduje również uruchomienie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery. Z kolei uczniowie będą brali udział w zajęciach pozalekcyjnych lub pozaszkolnych ukierunkowanych na uzupełnianie wiedzy i umiejętności zawodowych. W projekcie wsparciem zostanie objętych 406 osób.

- To już kolejne wsparcie, które ma celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz jego uatrakcyjnienie w oczach młodych ludzi – wyjaśnia Paweł Knapik, radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. - Ze statystyk i badań wojewódzkiego urzędu pracy od lat bowiem wynika, że firmom coraz bardziej brakować będzie nie tyle osób po studiach, ale właśnie pracowników o konkretnych, dobrze opanowanych kwalifikacjach technicznych. Tym bardziej cieszy fakt, że powiat zdecydował się na przygotowanie tak poważnego działania - tłumaczy.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018