Zamknij
REKLAMA

Dziwny osad na autach? To pył znad Sahary. Czy jest groźny?

08:27, 12.01.2018 | W.G
REKLAMA
Skomentuj

Zauważyliście dziwny osad na szybach i karoseriach samochodowych? To może być pył znad Sahary. Pyłu, który dotarł do Europy, możemy spodziewać się także w Kujawsko-Pomorskiem.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska podał informację o możliwym wpływie pyłu saharyjskiego na jakość powietrza. To zjawisko możemy obserwować od połowy tego tygodnia.

"Duże ilości pyłu znad Sahary w wyniku południowych wiatrów mogą dotrzeć przez Morze Śródziemne do zachodniej i środkowej Europy w ciągu najbliższych dni" - czytamy w komunikacie Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Według prognoz we wtorek największe ilości pyłu znad Sahary miały dotrzeć do Włoch w region alpejski, znaczna koncentracja miała też występować w całych Niemczech, krajach Beneluksu i na Wyspach Brytyjskich. Pojawiły się też informacje, że możemy się spodziewać pyłu saharyjskiego również w województwie kujawsko-pomorskim.

"Do połowy tygodnia pył saharyjski najprawdopodobniej dotrze do południowej Skandynawii. Opadający pył może osiadać np. na szybach i karoseriach samochodowych" - czytamy w komunikacie RSO. "Bieżące dane ze stacji monitoringu powietrza nie wskazują, że ma on wpływ na jakość powietrza". Pył znad Sahary nie jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Mogliśmy obserwować jego efekty np. jesienią 2017 r.

(W.G)
REKLAMA

Komentarze (2)

dzwonnikdzwonnik

3 0

To klątwa za to że kolęd nie przyjmują. 21:01, 12.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AliBenAliBen

0 0

A kto na ciebie zrzucił klątwę? 06:42, 13.01.2018


REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018