Zamknij
REKLAMA

W centrum miasta zmarł bezdomny. Miasto chce zamurować budynek

12:21, 19.01.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

W zrujnowanej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 98 w zeszłym tygodniu zmarł jeden z dzikich lokatorów. Czy miastu uda się skutecznie zamknąć wejścia do budynku i pozbyć problemu bezdomnych?

O tym, że w kamienicy przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ulicą Krasickiego mieszkają bezdomni pisaliśmy już w grudniu. Dobrze to miejsce znają świeckie służby mundurowe.

- Raz w miesiącu patrolujemy miejsca, w których mogą przebywać bezdomni – informuje Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu. – Za każdym razem proponujemy tym osobom przeniesienie do schroniska dla bezdomnych, ale ci którzy chcieli już tam są, a ci, co zostali nie chcą nigdzie się przenosić.

[ZT]5977[/ZT]

Już w grudniu Witt alarmował, że przebywanie tam jest niebezpieczne, bo kamienica jest w fatalnym stanie. Mówił o tym, że miasto chce zamurować wejścia do kamienicy, bo zabijanie okiennych i drzwiowych otworów deskami jest nieskuteczne. Okazuje się, że nie jest to takie proste, bo budynek ma sześciu właścicieli. Cztery to osoby prywatne, a swoje udziały mają też Gmina Świecie i Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

W zeszłym tygodniu – 11 stycznia – w budynku przy Wojska Polskiego 98 znaleziono ciało bezdomnego. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni reanimowali 71-letniego mężczyznę, jednak nie udało się go uratować.

To był dodatkowy impuls dla urzędników by przyspieszyć działania związane z zamiarem zamurowania wejść do domu.

- Chcemy zabezpieczyć ten budynek przed wchodzeniem tam osób bezdomnych – mówi Krzysztof Kułakowski, wiceburmistrz Świecia. – Potrzebna do tego jest zgoda wszystkich właścicieli. Wystąpiliśmy do nich o wyrażenie zgody na zamurowanie drzwi i okien oraz gotowość współfinansowania tych prac proporcjonalnie do posiadanych udziałów w nieruchomości – dodaje.

Do urzędu nie dotarły jeszcze żadne odpowiedzi od właścicieli nieruchomości. Nie ma żadnej gwarancji na to, że w ogóle się odezwą – w końcu gmina chce od nich pieniędzy na zrealizowanie swojego pomysłu.

[ALERT]1516360783623[/ALERT]

 

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (16)

MLML

2 3

Nieważne czy dom ma jednego czy stu właścicieli. Obowiązkiem właściciela jest zabezpieczyć budynek zagrożony zawaleniem. 13:33, 19.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZatrwożonyZatrwożony

1 1

No właśnie, mnie nałożą karę za cokolwiek nawet nie czytelny i nieoświetlony numer posesji. A w tym wypadku właściciele nie potrafią się właściwie odnieść do zagrożenia ludzkiego życia i środowiska ? 17:29, 20.01.2018


11

2 1

Jak 17:09, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11

1 2

Bezdomny! 17:10, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

11

4 0

Jak można nazwać osobę bezdomna która ma napewna jakaś rodzina która może nim się zaopiekować. 17:22, 19.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HoracyHoracy

17 2

Człowiek szuka schronienia w opuszczonym i nieużywanym budynku. Pewnie na swój sposób jest szczęśliwy, żyje i cieszy się kolejnym przeżytym dniem. Umarł.
Nie był bezdomny. Mieszkał w opuszczonym budynku. Mógł w przytułku dla bezdomnych, lecz wolał inaczej. TU był 'u siebie'.

Ty i ja także umrzemy. Czy po śmierci zamurujecie mój dom. Stworzycie grobowiec na wzór piramid, zamknięty i niedostępny z zewnątrz? To chore.

Dlaczego życie człowieka, który zdecydował się żyć i umrzeć w ruderze uważacie za gorsze? A pamięć po nim zetrzecie zamurowanymi drzwiami i kratami w oknach. Przecież inni być może chcieliby tam dożyć swoich dni.

Mali politycy mają ambicje pouczać innych: jak żyć, w co wierzyć, jak i ile rodzić dzieci, jak być szczęśliwym. To chore i ohydne. Zabieranie wolności za 'bezpieczeństwo', ludzką godność za poczucie wspólnoty narodowej z jej wulgarną i prymitywną propagandą.

Umyć, uczesać, i zamknąć w przytułku bezdomnych, aby żyli bezpiecznie i szczęśliwie pod zorganizowaną kontrolą opieki społecznej. Oto los przygotowany bezdomnym. 20:55, 19.01.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KolKol

2 9

Ty w imię wolności według twoich zasad pozwalasz by ludzie umierali,a może trzeba pomagać,nawet zabezpieczając ten budynek. 18:21, 20.01.2018


HoracyHoracy

8 1

Ludzie umierają z, jak też bez twojego pozwolenia, Kol! Facet miał 71 lat i prowadził wyniszczający tryb życia. W tym wieku nawet domatorzy i weganie chodzący na siłkę, zdarza się że umierają
Uszczęśliwianie na siłę? Może by ciebie przymusić do bycia dobrym Polakiem (czyli jakim?), oglądania właściwych programów informacyjnych i mediów, uczenia właściwej wersji historii, wymazywania niewłaściwych bohaterów i nadawania ulicom nazw bohaterów slusznej prowieniencji. Mówiąc krótko, nie pozwolić ci umrzeć (jako człowiek, którym jesteś obecnie) 23:35, 20.01.2018


mjmj

1 1

Masz dużo racji w tym co mówisz. Dobrze jest, jeśli każdy może żyć po swojemu i umrzeć po swojemu. Myślę jednak, że zabezpieczenie takiego budynku ma na celu chronić tych, którzy niekoniecznie chcą tam umrzeć, ale kierowani ciekawością połączoną z brakiem rozwagi mogą się w nim znaleźć. W takim obiekcie chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Potknięcie, porażenie prądem (nie wiadomo czy został odłączony), głębokie skaleczenie może spowodować zasłabnięcie, a przy zimowych temperaturach pozostanie w takim miejscu w stanie nieprzytomności w krótkim czasie może zakończyć życie kogoś, kto jednak planował wrócić do swojego domu. 13:15, 24.01.2018


KolKol

3 8

I to jest istotą twoiej niby wolności,ogladanie i słuchanie odpowiednich wiadomości,a ja o życiu nawet przez te murowanie 07:22, 21.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ad Kolad Kol

5 2

Zycie to akt biologicznej egzystencji. Mozna jes chronic na sile i wbrew zainteresowanemu. Zycie spoleczne, normy, wybory i relacje czesto narzuca 'spoleczenstow' - kilkadziesiat lat komunizmu i odradzajace sie wlasnie struktury zniewolenienia ala PIS moga przymuszac do wszelakich wzorcow. Dopiero wolnosc sprawia czlowieka i jego czlowieczenstwo. Wszelkie zlo ma swoje zrodla w pysze, ktora sklania jednych do narzucania innym recept na lepsze zycie. 13:51, 21.01.2018


KolKol

2 6

Pycha,wolnosc,człowieczenstwo,normy życia to nie ma nic wspólnego z murowaniem dla zabezpieczenia 20:51, 21.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

haniahania

5 2

kol, jesteś niemądry 23:04, 22.01.2018


KolKol

3 4

Przeczytaj Horacego ,moze inaczej zobaczysz 09:02, 23.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

włodek 2017włodek 2017

0 1

Taniej było by *%#)!& ten budynek w powietrze ładunkiem C4 20:02, 27.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

świeciankaświecianka

1 2

Niepojęte dom ma właścicieli i to bardzo poważnych, a sprawa wydaje się niepoważna no jak można dopuścić do takiego obrotu sprawy i to w centrum miasta? Idąc wieczorem koło tego zrujnowanego budynku czuje się strach, że za chwilę wylecą z niego bezdomni i będą żebrać o parę groszy, a jak nie to zrobią krzywdę...i wtedy też będą tacy biedni? Robią syf wszędzie gdzie się da jest ich coraz więcej i są bardziej agresywni. Piją byle co, byle zalać swoje beznadziejne życie i taki oto obraz mamy na głównej ulicy Wojska Polskiego, która powinna być wizytówką miasta...Życzę właścicielom żeby doszli w końcu do porozumienia i jak najszybciej rozwiązali problem z tym strasznym domem. 18:06, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma GEDEON MEDIA Krzysztof Nowicki, 86-105 Świecie, ul. Krausego 4/17, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez GEDEON MEDIA Krzysztof Nowicki, 86-105 Świecie, ul. Krausego 4/17 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone