Zamknij
REKLAMA

Za tydzień wyrusz na Ekstremalną Drogę Krzyżową

14:02, 17.03.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Marcin Melus

Po raz pierwszy w naszym rejonie organizowana jest taka nietypowa inicjatywa. Jej uczestnicy przejdą nocą z Sartowic do Świecia, w milczeniu, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Zapisy tylko do jutra!

Na Ekstremalną Drogę Krzyżową wyruszą pątnicy 23 marca w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Nocą, w zmiennych warunkach pogodowych, przejdą trasę 40 km. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników.

- Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać – wyjaśniają organizatorzy.

Po raz pierwszy taka inicjatywa będzie zorganizowana w naszych okolicach. Jeszcze do jutra trwają zapisy, ale już teraz zgłoszonych jest ponad 30 osób.

- Jak na pierwszy raz, bez specjalnej akcji promocyjnej to super wynik – cieszy się ks. Krzysztof Kajut, proboszcz parafii św. Barbary w Sartowicach.

Właśnie z Sartowic wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pątnicy ścieżką nad Wisłą, przez Diabelce, dojdą do Świecia do Klasztorku. To znacznie krótszy dystans, bo około 15 km. Start o godz. 20, dotarcie na miejsce przewidywane jest na północ.

Na Ekstremalną Drogę Krzyżową może wyruszyć każdy, kto da radę, bo trasa nie jest łatwa. Niepełnoletni muszą być pod opieką dorosłych. No i trzeba zapewnić sobie transport do Sartowic.

*EKSTREMALNA - bo w nocy, przez trudny teren (las itp)

*NADWIŚLAŃSKA - bo od kościoła w Sartowicach do Klasztorku w Świeciu - większość trasy wzdłuż Wisły szlakiem na Diabelce
*DROGA KRZYŻOWA - będziemy rozważać Drogę Krzyżową, którą szedł Pan Jezus - tekst rozważań plus nasze zmagania

KIEDY?
24 marca (sobota)
start o godz. 20.00 przed kościołem w Sartowicach
zakończenie około północy w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Świeciu (Klasztorek)
długość trasy około 15 km

- przygotuj serce (pomódl się w tej sprawie wcześniej, żeby Pan Jezus zmieniał Twoje serce)
- przygotuj ciało (dobre buty do terenu, latarka - najlepiej czołówka, ubranie przeciwdeszczowe)
- zrób sobie krzyż, który będziesz niósł

Zgłoszenia do niedzieli 18 marca 2018 u ks. Krzysztofa Kajut (czyli proboszcza w Sartowicach) – najlepiej jako komentarz pod wydarzeniem na FB - TUTAJ

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

MagdaMagda

2 0

Co za *%#)!& ! 16:07, 18.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone