Zamknij

Będzie kasa dla najlepszych uczniów. Nawet 500 zł miesięcznie!

07:21, 09.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

2772 uczniów z kujawsko-pomorskiego otrzyma w przyszłym roku szkolnym stypendia z programów realizowanych przez Urząd Marszałkowski. Sejmik Województwa zdecydował, że młodzież będzie mogła liczyć nawet na 500 zł wsparcia miesięcznie.

Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy programy stypendialne – dla uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. W przyszłym roku wsparcie ma objąć 2722 uczniów z regionu.

Sejmik Województwa podjął w tym tygodniu decyzję w sprawie przyjęcia nowego regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

- Najwyższą kwotą pomocy, którą będziemy przyznawać w ramach trzech naszych projektów stypendialnych to 500 złotych miesięcznie. To stawka zarezerwowana dla najlepszych. Warto już teraz przygotować się do aplikowania o to wsparcie. Na wnioski czekamy do końca września – mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów dotyczą m. in. kwoty pomocy finansowej. Od nowego roku szkolnego stypendyści będą mogli otrzymywać od 200 do 500 złotych miesięcznie. Pomoc trafi do młodzieży z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, wygaszanych klas gimnazjalnych oraz liceów, techników i szkół branżowych, która dobrze radzi sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Szczegóły dotyczące naboru.

Uczniowie techników i szkół zawodowych po raz kolejny będą mogli liczyć również na wsparcie stypendialne w wysokości od 200 do 500 złotych w ramach marszałkowskiego programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. W zakończonym niedawno roku szkolnym pieniądze z tego programu trafiły do 622 osób.Szczegóły dotyczące naboru.

Urząd Marszałkowski uruchamia również program stypendialny „Humaniści na start!” przygotowany przez samorząd województwa z myślą o uczniach szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych. W przyszłym roku pieniądze mają trafić do 600 uczniów. Również w tym programie kwota wsparcia to od 200 do 500 złotych miesięcznie. Szczegóły dotyczące naboru.

Nabory wniosków o przyznanie stypendiów w ramach wszystkich trzech marszałkowskich projektach stypendialnych potrwają do końca września.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone