Zamknij
REKLAMA

Budują ścieżkę rowerową z Sulnówka na działki

11:30, 01.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Do końca października mają potrwać prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej do ogródków działkowych Przylesie.

Po zakończeniu tej inwestycji dotarcie rowerem na działki będzie o wiele bezpieczniejsze. Już teraz istnieją ścieżki ze Świecia do Deczna. Teraz powstanie kolejna na odcinku z Sulnówka (skrzyżowanie z drogą do Deczna) do ogródków działkowych Przylesie.

Jej długość to 1513 metrów, szerokość 2 do 2,5 m. Inwestycja ma kosztować 1 mln 650 tys. zł, a wykonawcą jest Zakład Drogowo Mostowy w Świeciu.
Pierwszy etap prac, czyli wycinka i karczowanie drzew dobiega końca. Wkrótce rozpoczną się następne, co może się wiązać z okresowymi utrudnieniami w ruchu.

Z inwestycji cieszą się działkowcy.

- Ta ścieżka jest bardzo potrzebna, bo sporo osób dojeżdża rowerem – mówi pan Łukasz, jeden z działkowców. - Szosa jest wąska. Dzięki ścieżce na pewno będzie bezpieczniej i przyjemniej.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TrochepomarudzeTrochepomarudze

0 2

Wszystko pięknie, ładnie ale z czymś nie umiem się pogodzić. Skoro ścieżka będzie oddzielona od szosy pasem zieleni to dlaczego drzewa tam rosnące musiały zostać wycięte. O niebo lepiej korzystało by się z tej ścieżki gdyby była trochę zacieniona, podobnie jak ścieżka przed Sulnówkem. Rozumiem też względy bezpieczeństwa, że stare te drzewa, że mogły zagrażać zmotoryzowanym i pieszym, że to, że tamto powodów jest mnóstwo... Biorąc pod uwagę obecne upały ciężko jeździ się rowerem bądź chodzi w pełnym słońcu 11:10, 04.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone