Zamknij
REKLAMA

Drogówka wyeliminowała dwóch nietrzeźwych kierowców

13:39, 07.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci świeckiej drogówki w przeciągu niespełna pół godziny wyeliminowali z ruchu na autostradzie dwóch kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj (06.08.2018) od wczesnych godzin rannych do wieczora funkcjonariusze ruchu drogowego świeckiej komendy uczestniczyli w działaniach pod kryptonimem Trzeźwa autostrada. Akcja polega na wzmożonych działaniach kontrolno -prewencyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pełniący służbę na A1 w miejscowości Nowe Marzy świeccy policjanci, krótko przed godzina 7 poddali kontroli drogowej kierującego pojazdem man. Był to 49 -letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. W tym samym miejscu w odstępie 25 minut przeprowadzili kontrolę innego samochodu man, którym kierował 49 -letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego i jak się okazało również w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego także ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Każdy z nich za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także orzeczenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres do 15 lat.

Policjanci apelują o rozwagę.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone