Zamknij
REKLAMA

Pobiegnij i pomóż Maciejowi w walce o normalne życie!

12:00, 14.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Maciej z mamą

W niedzielę 16 września odbędzie się bieg charytatywny połączony z częścią artystyczną, w czasie którego będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Macieja Łoszyńskiego ze Świecia.

Jeszcze niedawno 24-letni Maciej Łoszyński, fan koszykówki, był tryskającym zdrowiem młodym człowiekiem. Z sukcesami studiował mechanikę i budowę maszyn na UTP w Bydgoszczy. Niespodziewanie przykuła go do łóżka choroba Wilsona.
To bardzo rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym. Najczęściej ujawnia się między 20 a 30 rokiem życia. Jej istotą jest odkładanie się nadmiaru miedzi w narządach, głównie w wątrobie i w mózgu, a także w rogówce, sercu i nerkach. Za taki stan odpowiada nieprawidłowo działający system usuwania tego pierwiastka z organizmu (ten, który odpowiada za wchłanianie miedzi z układu pokarmowego działa prawidłowo). W konsekwencji dochodzi do uszkodzenia narządów, w których gromadzi się miedź i stopniowego zaburzania ich pracy.

Obecnie Maciej Łoszyński przebywa w Instytucie Neurologii w Warszawie. Pilnie potrzebuje wsparcia. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie chodzić i jeść. Ma w tym pomóc zbiórka pieniędzy, w którą zaangażowały się lokalne firmy i instytucje, m.in. Mondi Świecie oraz OKSiR.

Bieg odbędzie się 16 września na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu przy al. Jana Pawła II w godz. 12.00-14.00. Uczestnicy będą biegać po obwodzie boiska. Chętni będą mogli przyłączyć w dowolnym momencie. W przypadku dużej liczby zawodników, z uwagi na wąską trasę i jej ograniczoną przepustowość, organizatorzy mogą decydować o ilości biegaczy znajdujących się w danym momencie na trasie.
Za każde pokonane okrążenie boiska uczestnik wpłaca 5 zł na leczenie Macieja.

Poza biegiem, na miejscu zawodów odbywać się będzie impreza towarzysząca. Na scenie zaprezentują się m.in. wykonawcy związani z OKSiR. Zaplanowano też licytacje przekazanych przez sponsorów gadżetów. Ponadto odbędzie się dodatkowa zbiórka pieniędzy wśród widowni znajdującej się na miejscu.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone