Zamknij
REKLAMA

Pobiegnij i pomóż Maciejowi w walce o normalne życie!

12:00, 14.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Maciej z mamą

W niedzielę 16 września odbędzie się bieg charytatywny połączony z częścią artystyczną, w czasie którego będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Macieja Łoszyńskiego ze Świecia.

Jeszcze niedawno 24-letni Maciej Łoszyński, fan koszykówki, był tryskającym zdrowiem młodym człowiekiem. Z sukcesami studiował mechanikę i budowę maszyn na UTP w Bydgoszczy. Niespodziewanie przykuła go do łóżka choroba Wilsona.
To bardzo rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym. Najczęściej ujawnia się między 20 a 30 rokiem życia. Jej istotą jest odkładanie się nadmiaru miedzi w narządach, głównie w wątrobie i w mózgu, a także w rogówce, sercu i nerkach. Za taki stan odpowiada nieprawidłowo działający system usuwania tego pierwiastka z organizmu (ten, który odpowiada za wchłanianie miedzi z układu pokarmowego działa prawidłowo). W konsekwencji dochodzi do uszkodzenia narządów, w których gromadzi się miedź i stopniowego zaburzania ich pracy.

Obecnie Maciej Łoszyński przebywa w Instytucie Neurologii w Warszawie. Pilnie potrzebuje wsparcia. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie chodzić i jeść. Ma w tym pomóc zbiórka pieniędzy, w którą zaangażowały się lokalne firmy i instytucje, m.in. Mondi Świecie oraz OKSiR.

Bieg odbędzie się 16 września na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu przy al. Jana Pawła II w godz. 12.00-14.00. Uczestnicy będą biegać po obwodzie boiska. Chętni będą mogli przyłączyć w dowolnym momencie. W przypadku dużej liczby zawodników, z uwagi na wąską trasę i jej ograniczoną przepustowość, organizatorzy mogą decydować o ilości biegaczy znajdujących się w danym momencie na trasie.
Za każde pokonane okrążenie boiska uczestnik wpłaca 5 zł na leczenie Macieja.

Poza biegiem, na miejscu zawodów odbywać się będzie impreza towarzysząca. Na scenie zaprezentują się m.in. wykonawcy związani z OKSiR. Zaplanowano też licytacje przekazanych przez sponsorów gadżetów. Ponadto odbędzie się dodatkowa zbiórka pieniędzy wśród widowni znajdującej się na miejscu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone