Zamknij

Jelenie szykują się do rykowiska. Zobacz dwa FILMY z fotopułapki

19:56, 22.09.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Na przełomie września i października byki jeleni starają się zawładnąć zgrupowaniami łań. Ryczeniem odstraszają rywali, a jeśli to nie wystarczy dochodzi do walk.

Rykowisko jeleni, czyli ruja to najlepszy okres do obserwacji tych zwierząt, która przypada na przełomie września i października. W tym czasie byki gromadzą się w pobliżu zgrupowań łań i starają się nimi zawładnąć. Ryczeniem chcą okazać swoją siłę i przewagę nad rywalami. Często dochodzi do walk między bykami o dominację nad grupami łań.

Pasją jednego z pracowników Wdeckiego Parku Krajobrazowego jest fotografia przyrodnicza, w tym też nagrywanie filmów. Dzięki takim ludziom możemy nieco poznać zwyczaje zwierząt i podglądać naszych leśnych sąsiadów.

- Zapraszamy do obejrzenia nagrania (odtwarzamy w jakości HD) z naszej fotopułapki przedstawiającego jelenia podczas rykowiska - zachęca Piotr Szumigaj, autor zdjęć i filmów.

 

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone