Zamknij

Ruszyła budowa drugiej części Park Artu. Koszt - ponad 1 mln zł

10:29, 12.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Projekt był jeden na Park Art, jednak nie wystarczyło pieniędzy by zrealizować całość przy jednym podejściu. Z części na której znajduje się skatepark, parkiet dla tancerzy breakdance, miejsce do zajęć zumby i innej tanecznej czy aerobikowej aktywności, amfiteatr, rura do Poledance, strefa rowerowa można korzystać już od ponad roku. Z drugiej części będzie można skorzystać od grudnia jeśli nic nie pokrzyżuje planów.

- Prace nam się trochę przeciągają ze względu na opóźnienie w dostawie zabawek na drugą część Park Artu - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Świeciu. - Wykonawca deklaruje, że do końca listopada dostarczy nam potrzebny sprzęt - dodaje.

Druga część Park Artu budowana jest z myślą o młodszych dzieciach. Na placu znajdować się będzie zestaw sprawnościowy, ścianka wspinaczkowa, 3 stoły do szachów z siedziskami, stół do piłkarzyków i tenisa stołowego. Prócz tego będą stojaki na rowery, ławki, leżaki i śmietniki do segregacji. Całość ma uzupełnić zieleń, której ma być sporo. Zostanie postawionych również 6 lamp, by oświetlić teren Park Artu.

Obrzeża i nasadzenia będą robione według terminu, najwięcej pracy jest z położeniem nawierzchni bezpiecznej, jednak wykonawcy muszą zaczekać z tym. Najpierw muszą zostać zamontowane zabawki.

- Mamy nadzieję, że wykonawca dotrzyma terminu i zabawki dotrą do nas do końca listopada - mówi Sadowski. - Wszystko już będzie wtedy gotowe, więc pozostanie położenie nawierzchni bezpiecznej.

Teren który należy do gminy będzie zagospodarowany cały, niestety reszta terenu obok Art Parku należy do kogoś innego, jednak jak mówi Sadowski będą starali się w tej sprawie porozumieć i gmina ma nadzieję,  że właściciel reszty terenu równa go, by nie wyglądało to tak jak teraz.

Koszt budowy drugiej części parku wyniesie 1 mln 40 tys. zł

 

 

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone