Zamknij
REKLAMA

Escape roomy na celowniku - jak wygląda sytuacja w Świeciu?

08:09, 10.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W całej Polsce trwa kontrola pokojów zagadek. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w Świeciu? 

Escape room, nazywany również pokojem zagadek, to specjalne pomieszczenie, w którym uczestnicy zabawy muszą w ograniczonym czasie rozwiązać szereg zagadek, aby znaleźć klucz do wyjścia. W całym kraju działa około 1000 takich miejsc.

W wyniku pożaru, do którego w piątek doszło w jednym z escape roomów na Pomorzu, śmierć poniosło pięć młodych dziewcząt. Z poparzeniami do szpitala trafił pracownik firmy. Jak ustalono, pięć 15-latek zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla spowodowanym pożarem, jaki wybuch w lokalu.

Już dzień później minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński nakazał masowe kontrole escape roomów. Lista lokali trafiła przekazana do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i komend wojewódzkich.

W niedzielę przed południem Komenda Główna PSP podała, że zespoły kontrolne sprawdziły ponad 178 takich miejsc. Stwierdzono ponad 400 uchybień związanych z przepisami ewakuacyjnymi, a 13 takich obiektów zostało zamkniętych. Natomiast 16 właścicieli zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zapytaliśmy Pawła Puchowskiego, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu o kontrole w Świeciu.

- W Świeciu był jeden escape room - mówi mł. bryg. Paweł Puchowski, rzecznik prasowy KP PSP w Świeciu. - Właściciel zawiesił jednak działalność już we wrześniu, dlatego nasi strażacy nie brali udziału w kontrolach takich budynków - dodaje.

Miłosz S., osoba zatrzymana w związku z tragedią w koszalińskim escape roomie, usłyszała zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa i nieumyślnego spowodowania śmierci. Ze wstępnych ustaleń Prokuratury Okręgowej w Koszalinie wynika, że bezpośrednią przyczyną było rozszczelnienie butli, która była używana do ogrzewania budynku.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone