Zamknij

Policjanci zamiast mandatów rozdawali kamizelki

10:06, 24.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W czasie zimy, gdy zmrok zapada znacznie wcześniej, a w ciągu dnia warunki atmosferyczne nie są korzystne, częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Policjanci drogówki ze Świecia apelują zatem o ostrożność, rozmawiają z pieszymi i rozdają odblaski.

Pogarszające się warunki atmosferyczne zimą, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śniegu oraz mgły powodują, że piesi bez elementów odblaskowych są niewidoczni dla kierujących samochodami. Przeciwdziałając powstawaniu zdarzeniom drogowym z ich udziałem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu prowadzą szereg działań profilaktyczno – edukacyjnych. Część z nich to spotkania z dziećmi, na których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowywaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej. Podczas kontroli drogowych rozmawiają również z dorosłymi użytkownikami dróg, informując o konieczności stosowania się do przepisów oraz dbania o własne bezpieczeństwo.

W poniedziałek (21.01.19) piesi „przyłapani” przez drogówkę na łamaniu przepisów, zamiast mandatów otrzymywali kamizelki i zawieszki odblaskowe.

- Pamiętajmy!!! Zarówno piesi jak i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, w zderzeniu z pojazdem nie mają żadnych szans i zawsze odnoszą obrażenia - mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. -  Niestety niejednokrotnie ponoszą najwyższą cenę na drodze. Zadbajmy więc razem o bezpieczeństwo, jako piesi i rowerzyści bądźmy widoczni, nośmy odblaski, a jako kierowcy bądźmy ostrożni i rozważni.

 

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone