Zamknij
REKLAMA

OSP Przechowo zbiera na nowy wóz. Strażacy proszą nas o pomoc

08:00, 06.02.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Zawsze są tam, gdzie zdarzył się wypadek i pożar. Liczymy na ich niezawodność, szybkość działania i odwagę. Trudno jednak liczyć na niezawodność półwiecznego auta... i jego szybkość. Dlatego strażacy z Przechowa założyli zbiórkę. Każdy może się dorzucić.

Ratownicy utworzyli zbiórkę funduszy na stronie internetowej zrzutka.pl, której celem jest zebranie 10 tysięcy złotych na nowy sprzęt.

- Nowy wóz to koszt od 900 tysięcy do miliona złotych - wyjaśnia Paweł Witkowski z OSP Przechowo. -  Oprócz zbiórki na stronie zrzutki staramy się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł. Liczymy też na wsparcie naszej gminy - dodaje.

Nowy samochód ma zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Świecie i całego powiatu świeckiego. Dzięki niemu możliwe będzie szybsze pojawienie się straży pożarnej na miejscu wypadku oraz większe bezpieczeństwo naszych strażaków podczas różnych akcji. Obecnie ratownicy posługują się wysłużonym Mercedesem z 1974 r..

- Nasz kochany Mercedes niestety ma już 46 lat i swoje lata świetności już wysłużył - mówi Witkowski. - Kiedy produkowano ten samochód nie było jeszcze pasów bezpieczeństwa, systemów ABS czy nawet zwykłego wspomagania kierownicy. Dlatego nowy wóz oznacza dla nas większe bezpieczeństwo i przede wszystkim większą niezawodność podczas akcji czy samego wyjazdu. Nasze auto jest aktualnie chyba jednym z najstarszych samochodów w powiecie. Jesteśmy dobrej myśli, że uda nam się kupić nowy wóz w przyszłym roku, bo w tym pewnie nie da rady – opowiada strażak.

    

W przechowskiej jednostce jest 36 strażaków, którzy w ubiegłym roku ruszali na około 100 wyjazdów, z których połowa to pożary. Stary mercedes najwięcej pracy ma na wiosnę, gdy zaczynają się pożary traw. Zdarzało się już tak że mieli do dyspozycji tylko jeden wóz, bo mercedes przez jakiś czas był wycofany z powodów technicznych.

Działalność strażaków OSP Przechowo to nie tylko wyjazdy do zdarzeń. Dbają o nasze bezpieczeństwo podczas imprez na terenie miasta, organizują pogadanki w szkołach i przedszkolach. Od ubiegłego roku w kalendarz sportowy Świecia wpisał się na stałe bieg organizowany przez OSP Przechowo "Gdzie ta meta".

Tu wpłacisz pieniądze na nowy wóz strażacki

Wpłacając pieniądze na lepszy wóz strażacki być może przyczynisz się do tego, że to właśnie Twoje życie zostanie uratowane, a dobytek szybciej zabezpieczony przed zniszczeniem. Żeby wspomóc zbiórkę nie trzeba być specjalnie zamożnym. Jak zapewniają organizatorzy liczy się każda kwota, nawet przysłowiowa złotówka, chociaż większe wpłaty pomogą im szybciej osiagnąć upragniony cel.

Tu wpłacisz pieniądze na nowy wóz strażacki

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

ArturArtur

0 0

Takiego mercedesa ma takze Osp Brzozowo pow. Chelminski ???? 13:49, 06.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OklaskOklask

1 0

Tego Mesia widać na niemalże każdej imprezie w Świeciu a przy nim kilku ochotników którzy swój cenny czas poświęcają innym. Fajna inicjatywa więc warto pomagać 09:44, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WpłacilemWpłacilem

2 0

i zachęcam innych. 17:33, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone