Zamknij
REKLAMA

Uczniowie zamienią zielony mundur na granatowy?

10:35, 06.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie z ZSP w Świeciu mieli okazję spotkać się z policjantami komendy powiatowej. Młodzież poznała m.in. budowę broni używanej przez funkcjonariuszy oraz procedurę postępowania policjanta przed i po użyciu lub wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

W poniedziałek (04.02.19) dwie klasy mundurowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym młodzież uczy się również zagadnień policyjnych przyszła z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Zaciekawieni służbą w mundurze na rzecz społeczeństwa uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę policjantów, ale nie tylko.

Funkcjonariusze, w ramach pomocy dydaktycznej, przeprowadzili zajęcia szkoleniowe dotyczące broni palnej. Omówione zostały zagadnienia z zakresu budowy, przeznaczenia i właściwości bojowych broni wykorzystywanej w policji oraz sposobu postępowania policjanta przed i po użyciu lub wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie uczyli się budowy, rozkładania i składania różnych jednostek broni.

- Może niektórzy z naszych gości wkrótce zechcą zamienić swój zielony szkolny mundur na granatowy, a prowadzone w komendzie zajęcia pozwolą na podjęcie decyzji związanej z dylematem wyboru dalszej drogi życiowej, przed którym staną już niedługo - mówi mł. asp. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone