Zamknij
REKLAMA

Dostałeś maila ze skarbówki? Uważaj - wysłali go oszuści

08:12, 04.06.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. pixabay.com

Urząd Skarbowy ostrzega przed fałszywymi mailami, w których autorzy podszywają się pod pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Odpowiadanie na przesłaną wiadomość może wiązać się z zainfekowaniem komputera.

Okazuje się, że korespondencja ta, jak mogłoby się na początku wydawać, nie jest wysyłana z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej. To próba oszustwa, która ma na celu wykradnięcie danych lub zainstalowanie złośliwego oprogramowania na komputerach odbiorców. Mail napisany jest w profesjonalny sposób i przez to wiele osób dało się nabrać.

Skarbówka podaje nawet jego przykładową treść.

- W związku z przeprowadzeniem Krajowej Kontroli Skarbowej w dniu 17.05.2019 r. oraz braku możliwości kontaktu telefonicznego, w załączniku przesyłamy formularz UAC 73, który należy wypełnić i przesłać do właściwego dla Państwa firmy Urzędu Skarbowego, lub przesłać w odpowiedzi na tego maila - piszą w wiadomości przesyłanej do podatników hakerzy.

Na dodatek, na dole wiadomości, e-mail jest podpisany przez konkretną osobę, która podaje swoje stanowisko. W wiadomości zaprezentowanej przez włocławski urząd, osobą wysyłającą pismo jest Tomasz Mazur, inspektor ds. poboru podatków w Krajowej Administracji Skarbowej. W rzeczywistości jednak, taka osoba nie istnieje.

Skarbówka przypomina i apeluje o ostrożność. Wiadomość otrzymaną przez oszustów najlepiej trwale usunąć ze skrzynki odbiorczej.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone