Zamknij

Rada Gospodarcza rozwiązana. Czy sprawdziła się w działaniu?

07:52, 08.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. swiecie.eu

Zakończyła się czteroletnia kadencja pierwszej Społecznej Rady Gospodarczej Gminy Świecie. Organ powołano jako ciało doradcze burmistrza w sprawach związanych przede wszystkim z gospodarką.

To było ostatnie spotkanie rady. Jej czteroletnia kadencja dobiegła końca. Organ ten powołano jako ciało doradcze burmistrza w sprawach związanych przede wszystkim z gospodarką. Jednak jak życie pokazało, rada zajmowała się nie tylko sprawami gospodarczymi. Jej członkowie doradzali również w kwestiach społecznych. W zamyśle burmistrza Świecia, Tadeusza Pogody, rada, złożona z lokalnych przedsiębiorców, miała przedstawiać swoje opinie dotyczące gospodarki z perspektywy osób prowadzących biznes. Zarówno niewielkich firm zatrudniających kilka osób, jak i przedsiębiorstw znanych w całej Polsce, takich jak chociażby Mondi czy Bart.

W czasie minionej kadencji odbyło się siedem spotkań, podczas których omawiano m.in. infrastrukturę drogową, parkingową, wznowienie linii komunikacji miejskiej, możliwość obniżenia podatków dla przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze starego miasta (ówcześnie rewitalizowanego), możliwość rozwoju terenów inwestycyjnych Vistula Park I i II, zniesienie opłat w strefie płatnego parkowania, stan infrastruktury w Sulnowie i Sulnówku, sytuację szpitala, poziom obsługi pacjentów, projekty uchwał dotyczących zwolnień z podatku oraz możliwości obniżenia wymiaru podatku od nieruchomości, Lokalny Program Rewitalizacji, jego założenia i przewidziane działania, rewitalizację zamku, zasady usytuowania reklam w gminie czy problemy mieszkańców nieruchomości wywłaszczonych pod budowę drogi szybkiego ruchu S5.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone