Zamknij
REKLAMA

Budżet Obywatelski Gminy Świecie większy o 100 tys. zł

10:13, 18.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. swiecie.eu

Podczas lipcowej sesji radni przyjęli nową uchwałę w sprawie Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie.

Zwiększeniu uległa wielkość budżetu. Na realizację projektów przeznaczono 1,1 mln zł, a więc o 100 tys. zł więcej niż dotychczas. Z tej kwoty 750 tys. zł będzie przeznaczona na finansowanie przedsięwzięć w mieście, a 350 tys. zł na wsi.

Każdy mieszkaniec może zgłaszać dowolną liczbę projektów w ramach puli miejskiej i wiejskiej, ale ten sam projekt nie może być zgłoszony do dwóch puli jednocześnie. Wnioskodawcy muszą zebrać podpisy 20 mieszkańców na inwestycje w mieście i 5 na wsi. Mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę projektów.

Formularze zgłoszeniowe propozycji projektu i Listy poparcia projektu będą dostępne w wersji elektronicznej na stronie www.swiecie.eu w zakładce Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Projektodawca zobowiązany jest złożyć projekt w terminie do 31 lipca każdego roku  W 2019 roku termin składania projektów wydłuża się do 14 sierpnia.

Szacunkowy koszt realizacji jednego projektu, obejmujący koszty jego wykonania, koszty eksploatacji w roku wykonania nie może być wyższy niż 375.000 zł na przedsięwzięcie realizowane w ramach puli miejskiej i 175.000 zł na przedsięwzięcie realizowane w ramach puli wiejskiej.

Mieszkańcy mogą głosować na wybrane przez siebie projekty:
1) w formie elektronicznej na formularzu do głosowania umieszczonym na  stronie internetowej Budżet Obywatelski
2) w formie pisemnej, poprzez wypełnienie formularza do głosowania w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Miejskim w Świeciu. Każdy mieszkaniec gminy może oddać tylko 1 głos.

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez mieszkańca przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10 punktów, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

Źródło: swiecie.eu

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone