Zamknij

Na rynku mówili ludziom o Bogu. I modlili się z przechodniami

18:22, 30.07.2019 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Ewangelizatorzy zachęcali do codziennego czytania Pisma Świętego i modlitwy. Fot. Krzysztof Nowicki

We wtorkowe popołudnie na Dużym Rynku w Świeciu pojawili się ewangelizatorzy z katolickiej Szkoły Maryi. Śpiewali, uwielbiali Boga, opowiadali o swoim nawróceniu, ale przede wszystkim rozmawiali i modlili się z przechodniami.

Przyjechali z różnych stron Polski i Europy na rekolekcje do Laskowic. To członkowie katolickiego ruchu Szkoła Maryi - pełna nazwa to: Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. 

 Dzisiaj (wtorek 30.07) przeżywają Dzień Ewangelizacji. Dlatego w kilkanaście osób przyjechali do Świecia, by na rynku śpiewać i mówić przechodniom o Bogu, o tym, że ich kocha. Chętni mieli okazję pomodlić się razem z ewangelizatorami. 

- Szkoła Maryi to siedmioletnia formacja dla osób indywidualnych i dla wspólnot, która pomaga głębiej przeżywać naszą wiarę - mówi Paweł Gritzman, uczestnik rekolekcji. - Założona została przez polskiego kapucyna br. Piotra Kurkiewicza na Ukrainie, ale szybko rozprzestrzeniła się na Polskę i wiele innych krajów.

Przechodzące przez rynek osoby różnie reagowały na niecodzienną inicjatywę. Jedni przysiadali na ławkach, żeby posłuchać piosenek, inni rozmawiali z ewangelizatorami, a jeszcze inni nie dawali się wciągnąć w rozmowę.

Więcej informacji na temat ruchu można znaleźć na stronie www.szkolazycia.info

 

REKLAMA
(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MacMac

3 2

Co to? kolorowe flagi jakieś LGBT? 20:28, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmiEmi

2 4

Poprawny adres strony wspólnoty to : https://maryschool.org/
Zapraszamy :) 00:03, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgaAga

3 6

Chciałam kliknąć: " lubię" wyszło że "nie lubię" . Teraz probuje to zmienić ale mam tylko dwie opcje aktywne: " nie lubie " i "smieszne" .... a szkoda bo Szkoła Maryi to dobra droga rozwoju i super inicjatywa! 00:39, 31.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone