Zamknij
REKLAMA

Już w przyszłym tygodniu montaż belek na estakadzie w Przechowie. Jakie będą utrudnienia?

13:00, 08.11.2019 | E.D
Skomentuj
fot. GDDKiA
REKLAMA

Trwają przygotowania do montażu belek prefabrykowanych ustroju nośnego. Prace rozpoczną się w nocy z 12 na 13 listopada (wtorek/środa) i będą prowadzone przez osiem kolejnych dni.

Obecnie trwa montaż specjalnego dźwigu do układania belek. Wykonano już drogę dojazdową, po której będzie się on poruszał oraz rusztowania wokół obiektu. Na potrzeby planowanego montażu, już 25 października wprowadzono tymczasową organizację ruchu na okolicznych drogach. Dzięki temu kierowcy nie muszą obawiać się większych utrudnień w ruchu.

Jadąc od strony Bydgoszczy i chcąc wjechać na odcinek drogi krajowej nr 91 (między obwodnicą Świecia a Przechowem) należy skręcić w lewo na pierwszym rondzie w lewo - skręt przy kościele nie jest już możliwy (drugie rondo tymczasowe).

Trwają też prace przy wykonywaniu murów oporowych, a także roboty związane z wykonaniem nasypów oraz roboty nawierzchniowe na łącznicach. Prowadzone są również prace z branży elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej i teletechniczne. Zakończyły się natomiast prace przy budowie podziemnego przejścia dla pieszych, gdzie trwają obecnie roboty wykończeniowe.

Zakres całej inwestycji obejmuje:

- rozbiórkę estakady drogowej i wybudowanie nowego obiektu oraz rozbudowa układu drogowego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania drogi,

- rozbudowę drogi krajowej nr 91 na odcinku ok. 2 km,

- likwidację ruchu lokalnego z drogi krajowej poprzez budowę dodatkowych dróg dojazdowych,

- budowę skrzyżowania typu rondo na skrzyżowaniu łacznicy i ul. Bydgoskiej,

- budowę ekranów akustycznych,

- uporządkowanie odwodnienia drogi,

- budowę podziemnego przejścia dla pieszych.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA