Zamknij
REKLAMA

Zakaz handlu obejmie co drugą niedzielę?

14:15, 13.02.2017 | N.Ch.
REKLAMA
Skomentuj
fot.photognica

Zbliża się czas podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Popiera go większość posłów, ale pierwotny projekt zostanie w kilku miejscach zmieniony.

Na całkowity zakaz handlu w niedziele na razie nie ma szans. Pojawił się nowy pomysł partii rządzącej. Zakaz miałby obejmować nie wszystkie, ale co drugą niedzielę.

Wyjątek ma dotyczyć świąt. Przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą dopuszczony miałby zostać handel w dwie niedziele pod rząd.

Mówi się także o możliwości wprowadzania zmian etapami. Najpierw sklepy miałyby być zamknięte tylko w dwie niedziele w miesiącu, żeby sprawdzić, czy nie wpływa to negatywnie na rynek pracy, a docelowo (za około dwa lata) we wszystkie.

- Jakby zamknęli nagle sklepy we wszystkie niedziele, to pewnie ciężko byłoby się do tego przyzwyczaić. Co druga niedziela bez sklepów chyba jest do przeżycia ? komentuje jeden z klientów świeckiego marketu.

Prawdopodobnie rozszerzona będzie lista podmiotów, których zakaz nie obejmie. Wcześniej mówiło się o małych sklepikach, gdzie za ladą stanie właściciel, stacjach benzynowych czy sklepikach na lotniskach czy dworcach. Według nowych propozycji w tych dniach sprzedaż będą mogły prowadzić również zakłady pogrzebowe, kluby sportowe, osoby organizujące festyny, urzędy pocztowe czy więzienia.

NSZZ Solidarność (autor projektu) wycofuje się z pomysłu, aby karać więzieniem przedsiębiorców, którzy się nie zastosują do zakazu, a pozostać przy karach finansowych wynoszących nawet 10 proc. rocznych obrotów sklepu. 

Do końca lutego ma być znane pełne stanowisko rządu w tej sprawie.

(N.Ch.)
REKLAMA

Komentarze (1)

obob

2 0

Poroniony pomysł bokiem to wszystkim wyjdzie -wiadomo kogo.... 16:29, 13.02.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018