Zamknij

Wysokie odszkodowanie z OC w 3 krokach

22:12, 01.05.2017 materiał partnera
Skomentuj

Nie wiesz, jak postępować, by uzyskać wysoką rekompensatę? Oto procedura dochodzenia odszkodowań w 3 prostych krokach. Sprawdź, jak postępować i ciesz się godną rekompensatą.

Dochodzenie odszkodowania to spore wyzwanie dla wielu poszkodowanych. Uzyskanie rekompensaty pieniężnej na właściwym poziomie to szansa na szybki powrót do zdrowia i życia sprzed wypadku.

Krok 1. Ustal sprawcę wypadku

Bardzo istotną kwestią jest ustalenie winnego wypadku komunikacyjnego. Odpowiedzialność może zostać ustalono na dwa sposoby, pierwszy to oświadczenie sprawcy wypadku sporządzane przez uczestników wypadku. Bardzo istotne jest zawarcie w dokumencie danych osobowych, opisu zdarzenia i jednoznacznego oświadczenia, w którym sprawca przyznaje się do winy. Drugim sposobem ustalenia sprawcy jest wezwanie na miejsce wypadku policji, która sporządzając notatkę ustali, kto zawinił. Oba dokumenty stanowią podstawę do dochodzenia roszczeń.

Krok 2. Rzetelne gromadzenie dokumentacji

Niezależnie od samopoczucia po wypadku warto udać się do najbliższego pogotowia w celu oceny stanu zdrowia. Wiele urazów nie powoduje dolegliwości bólowych od razu, bagatelizowanie jakichkolwiek oznak może skutkować w przyszłości przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Po otrzymaniu zaleceń od lekarza poszkodowany musi się do nich bezwzględnie stosować. Bardzo istotne jest gromadzenie wszelkiej dokumentacji medycznej. To podstawa do dochodzenia wielu roszczeń. Wszystkie diagnozy, zalecenia, skierowania, zwolnienia mają ogromne znaczenie przy późniejszym ustalaniu wysokości rekompensaty. Bardzo ważne jest też zbieranie rachunków i paragonów, pamiętajmy, że każdy wydatek poniesiony w związku z wypadkiem komunikacyjnym podlega zwrotowi z OC sprawcy. Bez dowodów dochodzenie zwrotu kosztów leczenia jest bardzo utrudnione.

Krok 3. Wniosek odszkodowawczy

W celu uzyskania odszkodowania poszkodowany jest zobowiązany do wystąpienia z wnioskiem odszkodowawczym do ubezpieczyciela u którego sprawca nabył polisę OC. W dokumencie tym należy wskazać, jakich roszczeń chcemy dochodzić. Poszkodowany musi też określić o jakie kwoty wnioskuje i uzasadnić, dlaczego dana suma w pełni rekompensuje poniesioną szkodę. Skrupulatność, rzetelność, umiejętności negocjacyjne, a także znajomość prawa jest niezbędna, by uzyskać odszkodowanie z OC na odpowiednim poziomie. Poszkodowani nie muszą samodzielnie zmagać się z ubezpieczycielem. Jeśli nie czują się na siłach mogą skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej np. Kompensja. Zawierając współpracę ze specjalistami poszkodowany jest wyręczany w większości czynności. Kancelaria w jego imieniu negocjuje uzyskanie, jak najwyższe rekompensaty pieniężnej. Fachowa pomoc jest wprost nieoceniona i gwarantuje uzyskanie najwyższych środków pieniężnych. Niestety Towarzystwa Ubezpieczeniowe nagminnie zaniżają wypłacane poszkodowanym świadczenia odszkodowawcze. Wsparcie kancelarii odszkodowawczej jest bardzo cenne i warto je rozważyć już na początku dochodzenia odszkodowania.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%