REKLAMA

Marszałek rozdaje kasę na szkolenia. W puli są 34 mln zł

09:44, 05.05.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Przedsiębiorcy będą mogli aplikować o środki na szkolenie pracowników. Fot. fotolia

Nawet 5 tys. zł na wyszkolenie jednego pracownika. Takie wsparcie będzie można otrzymać z marszałkowskiego Regionalnego Funduszu Szkoleniowego, który właśnie powstaje w kujawsko-pomorskim. Fundusz będzie udzielał małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcia na kształcenie kadr oraz optymalizację biznesową i budowanie strategii rozwojowych.

Z marszałkowskiego wsparcia skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tys. zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50 plus i osoby o niskich kwalifikacjach.

- Uruchamiamy system, dzięki któremu małe i średnie przedsiębiorstwa z katalogu kompleksowych usług prorozwojowych będą mogły wybrać sobie dobrany za każdym razem indywidualnie, skrojony na miarę pakiet wsparcia. To szansa także dla pracowników tych firm, którzy skorzystają z możliwości profesjonalnego rozwoju. Celujemy w sektory o najwyższym potencjale generowania miejsc pracy, pamiętając o pracownikach w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dofinansowanie, w wysokości 50-80% poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System będzie funkcjonował w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług.

Żeby otrzymać pieniądze, przedsiębiorcy będą musieli skorzystać z konsultacji fachowego doradcy, który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację. Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy – od 10 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw do 30 tys. zł dla średnich przedsiębiorstw. Budżet marszałkowskiego Regionalnego Funduszu Szkoleniowego to blisko 34 mln zł.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

zamekzamek

0 0

no fajnie ale gdzie studia zawodowe, stanowiące o rzeczywistym wykorzystaniu ? jaki udział w tych dostanych dotacjach będą miały projekty lokalne ? 20:50, 07.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018