REKLAMA

Jose Mourinho chwilowo popuszcza zawodnikom

12:28, 11.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Z FC Porto Mourinho zdobył mistrzostwo Portugalii, Puchar Portugalii i Puchar UEFA. fot. fotolia

Z pewnością to nazwisko jest znane niemal wszystkim - nie tylko kibicom piłki nożnej, ale także osobom postronnym, które tym sportem się nie interesują. To portugalski trener i piłkarz, który jest synem byłego portugalskiego bramkarza Felixa Mourinho.

Ponieważ w rodzinie nic nie ginie, także syn poczuł, że został obdarzony talentem piłkarskim, jednak rzeczywistość szybko zweryfikowała oczekiwania. Z powodu niedostatecznych umiejętności, szybko zakończył karierę. Całe szczęście, że nie odpuścił zupełnie piłki nożnej!

Początki kariery trenera sięgają zespołów Estrela Amadora i FC Porto, gdzie pracował jako asystent. Samodzielną pracę jako trener rozpoczął w 2000 roku i osiągnął sukces w SL Benfica i Uniao Leiria. Do Porto powrócił 2 lata później, już jako trener, a z tym klubem już w pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo Portugalii, Puchar Portugalii i Puchar UEFA. Imponujące lata pracy jak na począatek kariery.

Być może miałeś okazję oglądać niejeden mecz, w którym brał udział zespół przygotowany przez Mourinho do gry. Ponieważ sport uzależnia, na pewno lubisz emocje, które Ci wtedy towarzyszą. My wiemy jak je zwielokrotnić, wie to także Betano legalne w Polsce, które koniecznie musisz odwiedzić, jeśli chcesz odkryć niespodziankę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Umożliwi Ci ona czerpanie jeszcze większych korzyści niż dotychczas, związanych z Twoim ulubionym sportem.

Także Mourinho nie osiadał na laurach i ciągle próbował się rozwijać. Rok 2004 skończył się dla niego z jeszcze lepszymi wynikami, ponieważ Porto obroniło tytuł mistrzowski i wygrało Ligę Mistrzów, która należy do najważniejszych rozgrywek w Europie.

Obecnie Mourinho jest szkoleniowcem Manchesteru United. Po ostatnim meczu z Celtą Vigo doszedł do wniosku, że w kolejnym pojedynku, tym razem z Arsenalem, pozwoli wykazać się innym zawodnikom. Piłkarze, którzy w tym sezonie rozegrali już dużo minut, nie wystąpią w najbliższy weekend. Przed tym spotkaniem United zgłosił do gry dwóch pomocników, znajdujących się w rezerwach: Scotta McTominaya i Matty’ego Willocka.

Życiorys i osiągnięcia taktyka Jose Mourinho są imponujące, ale nie wszystkie udało się zawrzeć w tym tekście. Pamiętaj jednak, że to nic straconego, ponieważ optymalizacja seo pozwoli Ci na uzupełnienie swojej wiedzy za pomocą wyszukiwarki. Po wpisaniu odpowiedniej frazy znajdziesz więcej informacji o trenerze i jego zawodnikach. Wygranie finału Ligii Europy przez Czerwone Diabły jest obecnie priorytetem dla Mourinho.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018