Zamknij
REKLAMA

Szukają firm przyjaznych rodzinie. Zgłosisz swojego pracodawcę?

14:17, 25.07.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Zarząd województwa chce wyróżnić firmy, które wspierają m. in. osoby wychowujące dzieci. Fot. fotolia

Jesienią poznamy firmy, które wyróżniają się rozwiązaniami ułatwiającymi pracownikom godzenie ról zawodowych ze społecznymi. Zarząd województwa ogłosił konkurs „Firma przyjazna rodzinie”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 września.

Tytuł „Kujawsko-Pomorskiej firmy przyjaznej rodzinie” będzie przyznany w trzech kategoriach: przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

- Pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że przyjęcie mechanizmów i klimatu przyjaznego rodzinom to opłacalna inwestycja, bo zaangażowane i stabilne kadry są ważną częścią kapitału firmy, wizerunku instytucji, pozycji organizacji non profit. – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Władzom województwa zależy na promowaniu rozwiązań przyjaznych pracownikom wychowującym dzieci, ale nie tylko. Z podobnego wsparcia powinny też móc korzystać osoby opiekujące się starszymi lub niepełnosprawnymi członkami rodzin. A możliwości wsparcia, zdaniem samorządowców, jest wiele – od ruchomego czasu pracy i pracy w niepełnym wymiarze, przez firmowe przedszkola i żłobki, po telepracę.

Zgłoszenia firmy mogą dokonać zarówno sami pracodawcy i ich zrzeszenia, ale również organizacje zrzeszające pracobiorców oraz zatrudnieni pracownicy. Ci ostatni muszą jednak uzyskać zgodę pracodawcy. Zgłoszenia należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego do 15 września. Karta zgłoszenia i regulamin konkursu są dostępne tutaj.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018