Zamknij

Jak mogę zmienić Stare Miasto? Kliknij i weź udział w konsultacjach

14:55, 11.10.2017 | materiał promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

Konsultacje, rewitalizacja, obszar zdegradowany… te słowa nic, albo prawie nic nam nie mówią. Skoro nie rozumiemy, to się nie interesujemy. A powinniśmy, bo nasz głos może mieć wpływ na to jak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądać część Świecia.

Wszyscy pamiętamy rewitalizację, czyli przebudowę Dużego Rynku i części ulic wokół. Teraz nadeszła pora, aby termin „rewitalizacja” bardziej powiązać z życiem i działaniem ludzi. To tzw. rewitalizacja społeczna, w której chodzi o poprawienie jakości życia, dostępu do rozmaitych usług mieszkańców starej części Świecia. W dokumencie nazywa się ją Starym Miastem oraz Śródmieściem.

Tu jest najwięcej do zrobienia

To właśnie ta część Świecia ma być obszarem rewitalizowanym. Dlaczego? Bo tu występuje nasilenie takich negatywnych dla rozwoju zjawisk, jak bezrobocie, starzenie się społeczeństwa, zubożenie (stosunkowo duży odsetek mieszkańców korzysta ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej), czy brak dostępu do działań kulturalnych (mało dzieci z tych dzielnic korzysta z zajęć w OKSiR).

Co przed nami?

Urzędnicy chcą wyjść naprzeciw tym potrzebom i proponują szereg działań – projektów. Wiele z tych działań ma być realizowanych na terenie Zamku Krzyżackiego. Ten zabytek też ma być poddany rewitalizacji, aby był lepiej przystosowany do funkcji kulturalno – rekreacyjnych. Mają się tu odbywać festyny, zajęcia edukacyjne, warsztaty. Planowana modernizacja terenu wokół Zamku uczyni go idealnym miejscem do wypoczynku i rekreacji.

Jak mogę zgłosić swoje uwagi?

Na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu: www.swiecie.eu po lewej stronie jest zakładka „Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji”, która przekieruje nas na podstronę. Tam, oprócz krótkiego opisu, znajdziemy linki do trzech dokumentów. Nas najbardziej interesuje plik „aktualizacja_lpr_2” – z treścią opisującą cały program rewitalizacji oraz „formularz_konsultacji_spolecznych” – w którym możemy zawrzeć swoje wnioski.

Czas na to mamy do 16 października 2017 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.swiecie.eu oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świeciu.

(materiał promocyjny)
REKLAMA

Komentarze (5)

BolekBolek

0 0

Bardzo krótki ten czas na konsultacje,zdaję ni się że niezabardzo władzom zależy na opini mieszkańców i chcą realizować swoją wizję. 18:50, 14.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pikselpiksel

0 0

A kiedy, w tak bogatym mieście będą zainstalowane kamery internetowe ? W Chełmnie już mają , z pięknym widokiem na rynek. Czy my nie mamy co pokazać? Można np.pokazać na rynku, czy przy zamku. Przecież to jest wspaniała promocja miasta w Internecie. 19:51, 15.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamerzystaKamerzysta

1 0

W Świeciu jest dużo kamer... straży miejskiej... 11:22, 17.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KubkKubk

1 0

Rewitalizacja. Wystarczy wrócić do niepobierania opłaty za parkowanie. Od razu wróci życie na Stare Miasto. 09:02, 04.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KameraKamera

0 1

Kamer moze jest i duzo lecz jak ktos by chcial zrobic stop klatke I przyblizyc / powieskzylo zdjecie by cos sprawdzic, us talc to nic nie zobaczy poniewaz jakos jest fatalna. Tak wiec Kamery sa bo sa...
09:53, 05.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018