REKLAMA

Będą bardzo duże środki dla gmin! Dostaną nawet 120 mld euro

09:53, 27.10.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Unia Europejska przeznaczy nawet 120 mld zł na hotspoty dla gmin. Inwestycje zostaną przeprowadzone m.in. w urzędach, szpitalach, parkach i innych miejscach publicznych.

Przyjęty przez Radę Europejską nowy program WiFi4EU umożliwi sponsorowanie punktów darmowego dostępu do internetu. Z pieniędzy skorzystają instytucje publiczne w całej unii. Do 2019 roku pieniądze mają być rozdysponowane. Jak informuje pismo "Wspólnota", nowy program pozwoli na dostęp do sieci w co najmniej 6 tys. społecznościach lokalnych na terenie całej Unii. Umowę wstępną w tej sprawie zawarto w maju br.

O wsparcie będą mogły ubiegać się gminy. W ramach programu, szpitale i inne instytucje publiczne będą mogły ubiegać się o dofinansowanie nowych punktów dostępu do sieci Wi-Fi, tam gdzie brak jest podobnych już istniejących prywatnych lub publicznych łączy internetowych. Decydować ma kolejność zgłoszeń.

- Program WiFi4EU ułatwi wielu obywatelom korzystanie z internetu wysokiej jakości. Gminy, biblioteki i inne instytucje publiczne uzyskają możliwość promowania swoich usług cyfrowych. Być może program ten napędzi też kolejne inwestycje - podkreśliła cytowana w komunikacie prasowym estońska minister ds. przedsiębiorczości i technologii informacyjnej Urve Palo.

Program  WiFi4EU nie pokryje jednak swoim zasięgiem całego terenu zurbanizowanego Unii Europejskiej. Bezpłatny dostęp do internetu w 2020 roku będzie można jednak uzyskać w głównych ośrodkach publicznych.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

oloolo

0 0

W tytule jest 120 mld euro a w pierwszym akapicie jako podtytuł wymieniona jest kwota 120 mld zł. Jaka kwota jest poprawna, myślę, że euro... 21:59, 27.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018