REKLAMA

Dobra forma, to zdrowe ciało

00:00, 10.11.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Marzysz o tym, aby wreszcie wyglądać jak atleta i mieć na brzuchu ładnie wykrojony kaloryfer? Niestety, jeśli skończy się tylko na marzeniach, to z formy nici. W praktyce wygląda to tak, że na 10 osób marzących o formie i pięknym wyglądzie, dąży do tego celu około 3 osób. Dlaczego się tak dzieje?

Podstawowym problemem jest lenistwo. Jest to jednak ten najgorszy, gdyż nie pozwala ruszyć z miejsca. Dla takich osób, trening powinien być stopniowy i zaczynać się od najprostszej rzeczy, jaką jest spacer. Mimo iż, brzmi to niepoważnie, to na początek może się okazać i tak wykańczające, szczególnie jeśli ktoś kompletnie nie formy. Stopniowo należy zwiększać tempo spacerów, przechodząc do biegu, dobrze sprawdzają się też interwały. Warto w międzyczasie, dołożyć lekkie ćwiczenia na siłowni, pod okiem trenera lub osoby nadzorującej siłownię.

Brak czasu lub pieniędzy

Kolejna wymówką jest brak czasu. Niestety bardzo często jest ona nadużywana przez osoby, które bez problemu znalazłyby te godzinę czy dwie, trzy razy w tygodniu na trening. Nawet osoby, które są właścicielami ogromnych korporacji, mają na głowie mnóstwo zajęć, papierkowej roboty, stresu, a w pracy spędzają praktycznie cały dzień – potrafią wstać wcześniej i iść pobiegać czy na siłownię. Na portalach społecznościowych, można znaleźć matki, które mają po trójce dzieci, pracę i dom na głowie, a mimo to, znajdują czas na doskonalenie formy. Po co się tak wysilać? Te osoby, zdają sobie sprawę, że im lepsza forma, tym człowiek zdrowszy. Spróbuj zrobić kilka treningów, to zauważysz, że ciężko jest dłużej pobiegać, czy podnosić ciężary, bez konkretnego posiłku złożonego ze zdrowych rzeczy, które dają power do ćwiczeń. Co więcej, ciało które jest ćwiczone, wolniej się starzeje, jest bardziej odporne na stres oraz wszelkie urazy mechaniczne.

Niezbędne białko

Aby trening przynosił oczekiwane rezultaty, musi być nie tylko odpowiednio przeprowadzony, ale także trzeba dostarczyć organizmowi budulec mięśni. Pamiętaj, aby wykonywać zawsze ćwiczenia według instrukcji i zaleceń trenera. Można w Internecie znaleźć osoby, które układają plan treningowy za pewna opłatą. Watro poszukać takiej, która zna się na tym co robi, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kolejna kwestią jest dieta. Chcąc zbudować imponującą masę mięśniową, trzeba zadbać o dostarczenie witamin, minerałów oraz dużej ilości białka i wiele innych. Dieta powinna być zbilansowana i dopasowana do aktualnego stanu organizmu oraz stanu, do jakich chcesz się doprowadzić. Ogromne znaczenie ma tutaj białko. Bardzo trudno jest w naturalny sposób dostarczyć odpowiednią ilość białka do organizmu. Dlatego warto, wspomóc się nim w postaci odzywki. Odżywki białkowe, możesz znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Nie jest to drogi dodatek, ale bardzo potrzebny każdemu, kto zaczyna przygodę z siłownią. 

(Materiały partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018