Zamknij

ZUS uspokaja! Renty i emerytury wypłaci wcześniej niż zazwyczaj

00:01, 21.12.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci wcześniej należne emerytury i renty. Osoby, których wypłata wpływa do 25. dnia miesiąca, pieniądze otrzymają jeszcze przed świętami.

Jak informuje ZUS, zakład zadbał o to, aby emeryci i renciści mieli środki pieniężne jeszcze przed rozpoczęciem świąt Bożego Narodzenia. Ma to związek z tym, że w grudniu, 25. dzień miesiąca przypada w czasie, w którym urzędy nie będą pracować. Wielu klientów martwi się, czy w związku z takim układem kalendarza, na ich kontach pojawią się pieniądze.

- Pragnę uspokoić wszystkich klientów, którzy otrzymują swoje świadczenia 25. każdego miesiąca. Wszystkie wskazane świadczenia wypłacone zostaną maksymalnie do 22 grudnia, tak by nasi klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafiły na pocztę 19 grudnia - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nieco inaczej będzie w przypadku osób, które posiadają rachunki bankowe. Ci klienci ZUS, swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają 21 i 22 grudnia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone