Zamknij
REKLAMA

Pierwsze e-składki wpływają do ZUS. Wkrótce pomogą doradcy

20:53, 07.01.2018 | Daniel Wiśniewski
REKLAMA
Skomentuj

Na konta Zakładów Ubezpieczeń Społecznych wpływają już pierwsze pieniądze od płatników przeznaczone na składki. To efekt zmian, jakie nastąpiły w związku z płatnościami za ubezpieczenia pracowników. Jak przekonuje ZUS, do tej pory, zaksięgowanie wszystkich pieniędzy przebiegło bez najmniejszych problemów.

Pod koniec ubiegłego roku zakłady ubezpieczeń wysyłały do swoich klientów listy, w których informowali o zmianach jakie zachodzą od nowego roku. W ich myśl, wszystkie składki, które do tej pory wpływały na kilka kont, będą przelewane tylko na jedno. Jak informują przedstawiciele ZUS ma to być duże ułatwienie dla płatników. Od 1 stycznia każdy płatnik ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki, gdzie na ma podziału na poszczególne fundusze. Przelewy nie muszą być też, tak jak to się działo dotychczas, dodatkowo opisywane identyfikatorem płatnika. W 2018 roku wpłynęło już kilkadziesiąt tysięcy wpłat.

- Pierwsze wpłaty na indywidualne numery rachunków składkowych wpłynęły już 2 stycznia, co ważne, wszystkie wpłaty zostały przez ZUS zaksięgowane. - W województwie kujawsko-pomorskim 1671 płatników dokonało wpłat na swoje indywidualne numery rachunków składkowych, w całym kraju 34 010. Największa kumulacja płatności będzie miała miejsce około 15 stycznia, który jest terminem płatności składek dla firm zatrudniających pracowników – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. 

W związku z wprowadzonymi zmianami, oddziały ZUS wprowadzą na swoje sale specjalnych doradców, którzy pomogą niezorientowanym. Ich rolą będzie wsparcie płatników w ustaleniu sposobu rozliczenia wpłat na ich kontach. Będą oni dostępni we wszystkich oddziałach już od połowy stycznia. 

(Daniel Wiśniewski)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone