Zamknij

Nie radzisz sobie z formalnościami w ZUS? Przeszkolą Cię w internecie

14:13, 19.01.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Od stycznia przedsiębiorców obowiązują nowe zasady opłacania składek ZUS. Aby ułatwić im zorientowanie się w zmianach, Zakład umieścił specjalny film na YouTube.

Od stycznia przedsiębiorcy inaczej opłacają należne składki. Zamiast trzech lub czterech przelewów do ZUS, wystarczy jeden przelew na indywidualny numer rachunku składkowego.

Ponieważ nie każdy przedsiębiorca orientuje się w zmianach, ZUS umieścił w internecie film instruktażowy.

- Jeśli masz pytania, wątpliwości w sprawie e –składki, skorzystaj z elektronicznego szkolenia dotyczącego nowych zasad rozliczania składek, które udostępniliśmy w serwisie YouTube, na kanale „Elektroniczny ZUS” - zachęca Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak zapewnia ZUS, opłacanie składek jest teraz prostsze i wygodniejsze. Z internetowego szkolenia można dowiedzieć się, co oznacza dla przedsiębiorcy jeden przelew do ZUS, jak jest skonstruowany indywidualny rachunek do opłacania składek i jak ZUS podzieli składki na poszczególne fundusze od 2018 roku.

Szkolenie jest dostępne również na stronie internetowej ZUS w dziale „e-Składka pliki do pobrania”.

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone