Zamknij

Potrzebujesz pieniędzy na nianię lub żłobek? Możesz dostać nawet 800 zł miesięcznie

07:48, 22.01.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Rodzice mogą dostać pieniądze na opłacenie niani lub pobytu dziecka w żłobku. Fot. depositphotos

Nawet 800 zł miesięcznie mogą otrzymać rodziny z regionu na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku. Środki trafią też na utworzenie 640 miejsc dla maluchów w żłobkach i klubach dziecięcych.

Zarząd województwa przydzielił kolejne środki na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla rodziców, którzy muszą zorganizować opiekę nad dziećmi do trzeciego roku życia. Pieniądze trafią m. in. do rodziców ze Świecia.

- Nasza oferta pomocy dla młodych rodzin to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby rodziców. Dzięki realizacji tych projektów zwiększy się dostępność do placówek opieki nad najmłodszymi dziećmi. Chodzi też o ułatwienie rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszy rodzaj wsparcia to vouchery, czyli pomoc finansowa, która trafia bezpośrednio w ręce rodziców. Można ją wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia. Chodzi między innymi o wynagrodzenie niani (do 800 zł miesięcznie) i dziennego opiekuna (do 600 zł miesięcznie), a także opłacenie pobytu malucha w żłobku (do 800 zł miesięcznie) lub klubie dziecięcym (do 600 zł miesięcznie). Z tej formy pomocy można korzystać przez 12 miesięcy. Dodatkowym wsparciem są szkolenia i doradztwo dla rodziców poszukujących pracy.

Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które realizują projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację 16 takich przedsięwzięć. Część z nich już ruszyła, w pozostałych rekrutacja rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Suma dofinansowania to 15,8 mln zł. Z pomocy skorzysta 1,2 tys. rodziców.

(N.S)
REKLAMA

Komentarze (2)

CiekawaCiekawa

2 1

Czy można prosić o więcej szczegółów? Kto może starać się o to dofinansowanie? 12:37, 22.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciejMaciej

0 0

Dajcie więcej informacji 23:40, 26.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone