Zamknij

Pismo jest niezbędne do ustalenia wysokości składki. Termin mija!

08:27, 31.01.2018 | D.W
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze tylko dzisiejszy dzień pozostał przedsiębiorcom na złożenie niezbędnych wniosków do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenia wypadkowe. ZUS informuje, że nie wszyscy muszą złożyć do oddziału taką informację.

O tym, czy jest to konieczne decyduje kilka istotnych warunków. Zobowiązani są do tego jedynie przedsiębiorcy, którzy byli zgłoszeni nieprzerwanie jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia ubiegłego roku i co najmniej jeden dzień w styczniu 2018. Tacy przedsiębiorcy w ubiegłym roku musieli zgłosić do ubezpieczenia wypadkowego minimum 10 osób i z końcem roku być wpisanym do rejestru REGON.

- Jeśli nie spełniamy tego kryterium, to składka na ubezpieczenie wypadkowe w naszej firmie jest stała i do końca marca tego roku wynosi 1,8%. W dokumencie IWA podajemy następujące informacje: o liczbie zatrudnionych podlegających ubezpieczeniu wypadkowemu, przeważającym rodzaju działalności gospodarczej według PKD, liczbie wypadków przy pracy zgłoszonych w ubiegłym roku oraz dane o liczbie zatrudnionych w warunkach zagrożenia. Od treści tego dokumentu zależy wysokość składek na ubezpieczenie wypadkowe, które przedsiębiorca będzie opłacał w okresie kwiecień 2018 r. – marzec 2019 r. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS informuje, że składkę na ubezpieczenie wypadkowe zawsze w całości finansuje pracodawca, a stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe jest zróżnicowana dla poszczególnych płatników składek w zależności od stopnia ryzyka wykonywanej pracy. Waha się między 0,4% a 3,6%.

(D.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone