Zamknij

Wybór łóżka do sypialni

08:42, 13.02.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Sypialnia jest bardzo istotnym pomieszczeniem w mieszkaniu, dlatego jej aranżacja powinna być dobrze przemyślana. Na szczególną uwagę zasługuje wybór łóżka, które będzie miejscem wypoczynku i snu. Świadomie dobrane umeblowanie doda wnętrzu nie tylko wartości estetycznej, ale pozytywnie wpłynie na kondycję kręgosłupa.

Wymiary łóżka

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze mebla są wymiary. Zakłada się, że łóżko powinno mieć długość wzrostu człowieka i dodatkowo 25 cm. Dla wygodnego użytkowania szerokość powinna wynosić około 80 cm. Standardowe łóżka mają wymiary: 90x200, 140x200 lub 160-180x200. Wysokość mebla, która jest akceptowana jako minimum to 25 cm. W takim wypadku zachowana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Oczywiście lepiej, gdy łóżko znajduje się 30-50 cm nad podłogą, wówczas jest to wygodniejsze i bardziej higieniczne.

Rama łóżka

Po podjęciu decyzji o wymiarach mebla, trzeba zdecydować się na rodzaj materiału, z którego ma być wykonana rama. Przy wyborze najlepiej kierować się estetyką i stylem aranżacji sypialni. Asortyment na rynku jest bardzo szeroki, więc z pewnością uda się dobrać odpowiedni mebel. Rama łóżka wpływa na jego trwałość. Meble wykonane z twardego drewna: dębu, brzozy czy buku są bardzo solidne i wytrzymałe. Alternatywą dla drewnianej ramy są meble tapicerowane, wykonane z tkaniny, naturalnej lub ekologicznej skóry.

Stelaż łóżka – gwarancja komfortu

Najistotniejszym elementem przy wyborze łóżka jest jego stelaż, czyli to, na czym leży materac. Najtańszym i najmniej wygodnym rozwiązaniem jest wypełnienie płytą meblową. Dużo lepszym rozwiązaniem są drewniane listewki, które są elastyczne i dopasowują się do kształtu materaca. Jest to zdrowsze dla kręgosłupa i bardziej komfortowe dla użytkownika. Stelaż trzeba dobrać do właściwości materaca. W przypadku materaca sprężynowego nie można używać listewek z regulacją podgłówka, bo dojdzie do uszkodzenia sprężyn.

Wybierając łóżko warto zwrócić uwagę na obecność zagłówka. Odpowiednio wykonany i wyprofilowany stanowi nie tylko element dekoracyjny, ale świetnie nadaje się jako oparcie przy siedzeniu. Można również zaopatrzyć się w przenośny zagłówek dostępny oddzielnie, dobierając go do estetyki sypialni.

Wiele propozycji zakupowych, w przykładowych aranżacjach można znaleźć na stronach internetowych producentów np. zeusmeble.pl. Wizualizacje pomogą w doborze odpowiedniego umeblowania i lepiej zobrazują rzeczywisty wygląd łóżka. Dodatkowo w każdej chwili dostępny jest internetowy doradca klienta, który z pewnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najlepszego osprzętu. 

(materiał partnera)

Komentarze (1)

NinaNina

0 0

Dobre wskazówki, choć w artykule zabrakło trochę czegokolwiek na temat materaca. A materac to przecież integralna część łóżka, nie sam stelaż przecież jest najważniejszy. Materac gra ogromną rolę, w końcu to na nim bezpośrednio śpimy... Ja mam na swoim łóżku piankowy materac, a łóżko wielkości 180x200, chciałam taki duży... Dokładnie o ten mi chodzi: https://www.abra-meble.pl/sypialnia/materace/materac-smart-ergo-180/. Mega wygodny, dobrze się dopasowuje do ciała, w końcu mnie kręgosłup nie boli po całej nocy. Nawet nie wiedziałam, że to może mieć takie znaczenie, ale przekonałam się na własnej skórze, dlatego zwróciłam na to uwagę w tym momencie... 12:31, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone